Ricciardo využil odložení F1 k tréninku i jízdě na traktoru

foto Ilustrační foto - Pilot stáje Renault Daniel Ricciardo leze do kokpitu svého vozu před testováním na okruhu Montmelo v Barceloně na snímku z 19. února 2020.

Melbourne - Pilot Daniel Ricciardo využil odložení začátku nové sezony formule 1 k tvrdému tréninku. Třicetiletý jezdec stáje Renault na rodinné farmě v západní Austrálii především posiluje, protože při normálním průběhu šampionátu na to nemá tolik času.

Vedení formule kvůli nákaze koronavirem zrušilo nebo odložilo šest úvodních závodů a doufá, že sezonu se podaří odstartovat v létě se sníženým počtem Velkých cen. "Ještě to bude nějakou chvíli trvat, než se začne závodit, ale já rozhodně nejsem na prázdninách," řekl Ricciardo.

"Tréninkem se udržuju ve střehu, navíc díky tomu ze sebe dostanu i vztek, takže je to pro mě tak trochu medicína," přidal vítěz sedmi závodů. "Navíc teď je skvělá doba dostat se do formy. Musíme být doma, takže žádná pásmová nemoc, žádná letiště... Tak jsem si naplánoval opravdový tréninkový kemp, což většinou nejde," dodal.

Ricciardo ale zdůraznil, že rozhodně netráví celý den v posilovně a často se baví jízdou na traktoru. "Táta je používá k práci a má tady jeden starý vyřazený. Takže si s ním jezdím, občas něco postavím, prostě si hraju jako malý kluk. Je to legrace," přidal pilot Renaultu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je sobota 19. září 2020

Očekáváme v 19:00 18°C

Celá předpověď