Režisér Samir natáčí dokument o českém MMA bojovníkovi Vémolovi

foto Ilustrační foto - Oktagon 19, galavečer smíšeného bojového umění MMA, 5. prosince 2020 v Brně. Bojovník Karlos Vémola (vpravo) po vítězství nad Václavem Mikuláškem.

Praha - Režisér Michal Samir zahájil natáčení dokumentárního filmu Karlos o bojovníkovi smíšených bojových uměních MMA Karlu "Karlosovi" Vémolovi. Režisér se s prvním Čechem, který se prosadil do elitní organizace Ultimate Fighting Championship (UFC), zná přes deset let, už z dob Vémolova života v Londýně. První klapka dokumentu padla pro scény na závěr filmu, při oslavě ročních narozenin jeho dcery. Podle tvůrců ale nejde o šťastný konec, jako spíše o závěr druhé kapitoly Vémolova života. ČTK o tom za distribuční společnost Bontonfilm informoval Lukáš Vedral.

"Známe se dlouho, intuitivně jsem točil Karlose už před mnoha lety v Londýně. Máme proto natočeného Karlose ne jako celebritu, ale jako opravdového kluka z Olomouce, co se protlouká životem," uvedl režisér Samir. Vémola poskytl tvůrcům i archiv osobních fotografií.

Zápasy MMA se pohybují na pomezí sportu, zábavy a bulváru. Film Karlos není sportovní dokument o dřině a zápase, ale film o extrémní osobnosti v extrémní době. Vémolův život byl vždy plný protikladů. Jako malý se pral na ulicích Olomouce, po škole odjel do Londýna, kde se živil jako vyhazovač, proslavil se, ocitl se v drsném anglickém vězení, znovu se proslavil, vyprodal pražskou O2 arénu a stal se celebritou.

"Karlosův svět je v mnohém neuvěřitelný, absurdnější a vyhraněnější, než fikce. Pokud mi něco připomíná, tak filmy Guye Ritchieho, s londýnským podsvětím, špínou ulice i luxusem," podotkl Samir.

Jedním z producentů filmu Karlos je Matěj Chlupáček, s nímž Michal Samir jako scenárista připravil v roce 2016 i adaptaci Erbenovy Polednice.

Pětatřicetiletý Vémola, přezdívaný Terminátor, zaznamenal v UFC v šesti zápasech bilanci dvou výher a čtyř porážek. Někdejší kulturista a zápasník, který letos 1. července oslavil pětatřicetiny, je držitelem několika titulů ve střední a v polotěžké váze, a to v českých i anglických organizacích.

Loni v listopadu svedl prestižní česko-slovenský souboj s Attilou Véghem v pražské O2 aréně. Végh, bývalý šampion prestižní organizace Bellator, knokautoval českého rivala již v prvním kole a před vyprodanou arénou ukončil jeho jedenáctizápasovou vítěznou sérii. Vémola poté podstoupil operaci ramene a dlouho rehabilitoval. Do oktagonu se vítězně vrátil letos 17. října po téměř roční přestávce, když v Brně porazil Thomase Robertsena z Norska. Naposledy 5. prosince po 122 sekundách zvítězil nad Václavem Mikuláškem.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je středa 14. dubna 2021

Očekáváme v 3:00 2°C

Celá předpověď