Režisér Jiří Strach odhalil v Českém Krumlově nový betlém

foto Českým Krumlovem prošel 8. prosince andělský průvod. Jeho trasa vedla místy, kde se natáčel český film Anděl páně. Na snímku režisér filmu Jiří Strach (v pozadí vpravo) a starosta Českého Krumlova Dalibor Carda.

Český Krumlov - Filmař Jiří Strach se dnes připojil k andělskému průvodu, který prošel Českým Krumlovem. Režisér se tak vrátil na místa, kde loni natáčel pohádku Anděl páně 2, kterou v českých kinech vidělo 1,26 milionu diváků. Krumlov je nejkrásnější město v Česku, řekl Strach ČTK a nevyloučil, že snímek bude mít v příštích letech třetí díl.

Průvod prošel místy, kde se točilo. Ze Seminární zahrady přes náměstí, Širokou a Dlouhou ulicí, přes Lazebnický most, Latrán, kláštery až do kina, kde se bude film promítat. V klášterním dvoře andělé s režisérem odhalili nový betlém, který vytvořili žáci uměleckoprůmyslové školy.

Video: Režisér Strach odhalil v Českém Krumlově nový betlém
08.12.2017, 22:00, zdroj: ČTK/Video

"Jsem strašně šťastný z několika momentů. Zaprvé, že jsem tady mohl natočit Anděla páně dvojku, zadruhé z toho, že ten film byl strašně úspěšný ..., a potřetí proto, že ten náš advent a naše křesťanské Vánoce jsou o tom, že jsou tady andělé a není tady nějaký Santa Claus," řekl Strach u betléma.

ČTK popsal, že natáčení byl jeden velký zážitek, který stále pokračuje. Má pocit, jako by ani neuplynul rok. "Jsme na tom samém místě, kde jsem točil Anděla páně 2, a tady vidím, kolik je tam těch andělských zpěváků, nepočítaně. To je velká radost a Krumlov vždycky zůstane mojí srdeční záležitostí," řekl režisér.

Českým Krumlovem prošel 8. prosince andělský průvod. Jeho trasa vedla místy, kde se natáčel český film Anděl páně. Vztah k městu se mu prohloubil a "zbytněl". Za krásné považuje, že Krumlov je během letošních Vánoc propojen s filmem nejenom díky adventnímu kalendáři ČT. "Je to nádherná vánoční symbióza. Anděl páně rovná se Krumlov a Krumlov rovná se Anděl páně," řekl režisér, jehož loňská pohádka získala šest nominací na Českého lva.

Krumlov je podle něj jedno z nejkrásnějších, ne-li vůbec nejkrásnější město v Čechách. "A jestli já jsem třeba, možná, udělal nejkrásnější pohádku...? Přál bych si udělat nejkrásnější pohádku, tak jako je Krumlov nejkrásnější město. Touha po symbióze toho nej mě dojímá," řekl Strach.

Nevyloučil, že natočí třetí díl Anděla páně. Chce to podle něj čas. "Pojďme se ptát, kolik milionů. V Čechách to není tak, že uděláte úspěšný film a okamžitě se vám hrnou další miliony na film. Znova a znova jak Sisyfos musí člověk dělat tu práci od začátku, jako by byl úplný začátečník. Nejsme Amerika a nikdy nebudeme," řekl Strach.

Andělský den je novinkou letošního adventu v Českém Krumlově. Do průvodu se zapojilo několik desítek dětí a dospělých. Advent ve městě nabízí koncerty, pohádky i výstavy, k tradici patří akce Psí Vánoce a na Štědrý den Medvědí Vánoce, kdy lidé mohou přinést dobroty zámecké medvědici.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 17:00 13°C

Celá předpověď