Režisér filmu Anděl páně 2 půjde Krumlovem v andělském průvodu

foto Ilustrační foto - Natáčení pohádky Anděl Páně 2 v Českém Krumlově. Na snímku anděl Petronel a čert Uriáš v podání Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka (na snímku z 18. února 2016).

Český Krumlov - Režisér pohádky Anděl páně 2 Jiří Strach půjde 8. prosince v andělském průvodu Českým Krumlovem. V tomto městě loni filmovou pohádku natáčel. Strach také odhalí nový klášterní betlém, v kině bude mít autogramiádu a debatu. ČTK to dnes řekla mluvčí českokrumlovské radnice Petra Nestávalová.

Andělský den je novinkou letošního adventu ve městě. Lidé si mohou vzít vlastní kostým anděla, průvod projde místy, kde se loni natáčel film Anděl Páně 2. Vyrazí v 17:00 od Seminární zahrady přes náměstí až do kina Luna.

"Jiří Strach půjde v průvodu, potom bude i v kině, kde s ním bude setkání, debata, autogramiáda a znovu promítání Anděla páně 2," řekla mluvčí. V Klášterním dvoře andělé společně se Strachem odhalí nový klášterní betlém, který vytvořili učitelé a žáci tamní střední uměleckoprůmyslové školy. Film Anděl Páně 2 získal loni šest nominací na Českého lva. V českých kinech ho vidělo 1,26 milionu diváků.

Dnes začaly v Českém Krumlově adventní trhy, potrvají do 7. ledna. V neděli 3. prosince požehná adventu českokrumlovský prelát Václav Pícha při rozsvícení vánočního stromu, 29 let starého a 14 metrů vysokého smrku.

Advent ve městě nabídne koncerty, pohádky i výstavy. Ježíškův poštovní úřad přijme dětské dopisy 10. prosince, schránka bude i mimo tento den na náměstí Svornosti na zvoničce u vánočního stromu, od 3. do 10. prosince.

K tradici ve městě patří akce Psí Vánoce, 15. prosince mohou lidé zajít s dary do českokrumlovského útulku. "Štědrý den bude ve znamení medvědích Vánoc, kdy mají návštěvníci jedinečnou šanci přinést dobroty pro zámeckou medvědici, podstrojovat jí je bude medvědář Jan Míša Černý," řekla mluvčí.

Na koncertech ve městě zahrají folklorní soubor Jitřenka, písničkářka Radůza, Krumlovští pištci, pěvecký sbor Medvíďata se Spirituál kvintetem v zámecké jízdárně, do města přijedou i Dan Bárta, Robert Křesťan. Duchovní hudba zazní 26. prosince v kostele sv. Víta.

V sobotu 23. prosince se na II. zámeckém nádvoří odehraje živý betlém, silvestrovskou zábavu zajistí krumlovské kapely Hrajeto a Element. Kompletní program adventu je na tomto webu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 18. září 2018

Očekáváme v 1:00 19°C

Celá předpověď