Reuters: Djokovič koupil podíl v dánské firmě, která vyvíjí lék na covid-19

foto Ilustrační foto - Srbský tenista Novak Djokovič při tréninku na dvorci Margaret Courtové v Melbourne 13. ledna 2022.

Kodaň/Bělehrad - Srbský tenista Novak Djokovič, oblíbený mezi odpůrci očkování, koupil 80procentní podíl v dánské biotechnologické společnosti QuantBioRes, která vyvíjí lék na covid-19. Agentuře Reuters to řekl šéf podniku. Djokovič není proti covidu-19 očkovaný, což mu spolu s nejasnostmi ohledně jeho prodělání této nemoci znemožnilo start na turnaji Australian Open. Tenista byl z Austrálie minulý týden vyhoštěn a v neděli odcestoval do vlasti.

Generální ředitel firmy Ivan Loncarevic podle Reuters uvedl, že Djokovič do jeho firmy investoval v červnu 2020. Odmítl ale upřesnit, kolik to bylo peněz.

Společnost, v níž sportovec získal většinový podíl, patří k menším dánským firmám. Na svých webových stránkách vysvětluje, že má technologii zvanou RRM pro vývoj léčebných postupů a léků na retroviry a rezistentní bakterie. Tým společnosti tvoří biochemici, fyzici, inženýři a programátoři. Firma uvádí, že má různé studie o infekčních mechanismech tohoto koronaviru a na svém webu oznamuje, že zahájí studii různých způsobů léčby této nemoci.

Čtyřiatřicetiletý srbský hráč nasbíral podle oficiálních údajů tenisové asociace ATP ve své sportovní kariéře na odměnách 134 milionů dolarů (2,9 miliardy Kč). Další příjmy mu zajišťují četné reklamní smlouvy.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 19. května 2022

Očekáváme v 19:00 23°C

Celá předpověď