Reuters: Amazon přestane dodávat část zboží do Itálie a Francie

foto Logo firmy Amazon na burze v New Yorku.

Peking - Americká společnost Amazon přestane dodávat postradatelné zboží do Itálie a Francie. S odvoláním na dnešní oznámení společnosti psané v čínštině na sociální síti WeChat o tom informovala agentura Reuters. Obě země jsou těžce zasaženy pandemií způsobenou koronavirem.

Největší světový internetový prodejce uvedl, že dodavatelé své zboží mohou prodávat a doručovat zákazníkům v regionu napřímo.

"Amazon s okamžitou platností zastavuje zákaznické objednávky postradatelného zboží na základě FBA (Fulfillment by Amazon, program kompletní logistiky prodeje zajišťovaný Amazonem, pozn. ČTK) na svých webových stránkách v Itálii (Amazon.it) a Francii (Amazon.fr)," uvedla firma. Cílem kroku podle ní je, aby se pracovníci firmy v logistice mohli věnovat plnění a doručování těch objednávek, které spotřebitelé nyní potřebují nejvíce.

Prohlášení směrovalo především k čínským prodejcům, kteří by mohli být postiženi ztrátou části svého evropského odbytiště. Podle výzkumné firmy Marketplace Pulse tvoří čínské firmy bezmála polovinu všech prodejců přes Amazon ve Francii i Itálii.

Itálie s více než 53.000 infikovanými momentálně stojí v epicentru pandemie nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Dnes padl smutný rekord, když za jediný den na nákazu zemřelo 793 lidí. Obětí je tak už celkem 4825. Potvrzených případů ve Francii je 14.459, infekci dosud podlehlo 562 lidí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je neděle 7. června 2020

Očekáváme v 13:00 20°C

Celá předpověď