Řetězec KFC se omluvil, že v reklamě použil narážku na křišťálovou noc

foto Ilustrační foto - Fotografie na berlínské ulici Kurfuerstendamm zachycuje situaci na tomto místě 10. listopadu 1938 po Křišťálové noci, která se stala z 9. na 10. listopadu.

Berlín - Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením KFC vyzval německé zákazníky, aby uctili památku křišťálové noci, která se považuje za začátek holokaustu, křupavým kuřetem a sýrem. Firma se pak za reklamu, kterou mnozí považovali za necitlivou a nevkusnou, omluvila a označila ji za "chybu v systému". Informuje o tom na svém serveru německý deník Bild.

KFC ve středu rozeslala uživatelům své aplikace na mobilní telefony zprávu ve znění: "Den vzpomínky na říšskou křišťálovou noc – dopřejte si jemný sýr s křupavým kuřetem. Nyní v KFCheese!"

Zhruba o hodinu později firma poslala omluvnou zprávu. "Je nám to velmi líto, okamžitě zkontrolujeme naše interní procesy, aby se to již neopakovalo. Omluvte prosím tuto chybu," píše se v ní.

Jako křišťálová noc se označuje rozsáhlý pogrom spáchaný v nacistickém Německu proti Židům v noci z 8. na 9. listopadu 1938. Vypáleny tehdy byly stovky synagog a vypleněny obchody židovských majitelů. Zabito bylo kolem stovky Židů.

Německo bere výročí křišťálové noci velmi vážně. Na tento den bývá naplánováno mnoho vzpomínkových akcí a diskusí, které připomínají vyvraždění více než šesti milionů Židů nacisty.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pátek 3. února 2023

Očekáváme v 9:00 5°C

Celá předpověď