Řetězce rozvíjejí možnosti samoobslužných nákupů

foto Skener v hypermarketu, nákupní košík, skenování zboží - ilustrační foto.

Praha - Potravinářské řetězce rozvíjejí možnosti samoobslužných nákupů. Kromě ručních skenerů v prodejnách umožňují nakupování přes své mobilní aplikace. Nově tuto alternativu ve dvou prodejnách testuje Kaufland. V září a říjnu umožní nákupy s aplikací v dalších 28 obchodech. V září zavede také do dalších prodejen nákupní skenery. ČTK to dnes sdělila mluvčí Kauflandu Renata Maierl. Skenery i nákupy přes aplikaci zavedl na začátku srpna v pilotním provozu také řetězec Albert v zrekonstruované prodejně v Jesenici u Prahy.

Nákupy přes mobilní aplikaci v Kauflandu jsou zatím možné v Praze na Jarově a v Olomouci. "Očekáváme, že zákazníci, kteří používají naši aplikaci, rychle přejdou na nakupování s mobilním telefonem," řekla Maierl. Aplikace je dostupná pro systému Android i iOS. V Google Play si ji podle zjištění ČTK stáhlo zhruba 31.000 uživatelů.

Zákazníci Kauflandu mohou již několik měsíců ve čtyřech vybraných prodejnách k nákupům používat ruční skener. Od září přibudou v Brně-Ponavě a v Karlových Varech. Podle Maierl skener využívá až šestina zákazníků bez rozdílu věku, především na větší nákupy, řekla.

Nakupování přes mobilní aplikaci, tzv. službu Scan&Shop, ve vybraných obchodech umožňuje také Tesco. Bezkontaktní nákupy pomocí aplikace fungují také ve velkoobchodní síti Makro, zatím v sedmi prodejnách. Od září se podle e-commerce manažera společnosti Makro Cash & Carry Stanislava Trnky její spuštění plánuje ve velkoobchodním středisku Hradec Králové.

Řetězec Globus zavedl službu Scan&Go jako první obchod v České republice v roce 2013. Nákupní skenery má od roku 2016 dostupné ve všech hypermarketech. Nakupování je v nich už tři roky možné také přes mobilní aplikaci. "Funkci Scan&Go, kterou naše aplikace obsahuje, zapne při nákupech třikrát více mužů než žen," řekla mluvčí Globusu Lutfia Volfová.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 24. září 2020

Očekáváme v 7:00 14°C

Celá předpověď