Reprezentace je před Karjalou kompletní, chybějí jen hráči Brna

foto Trénink české hokejové reprezentace před turnajem Karjala, 5. listopadu 2018 v Praze. Zleva obránce Michal Jordán a trenér Miloš Říha.

Praha - K české hokejové reprezentaci před turnajem Karjala se dnes v Praze připojili zbývající hráči z Kontinentální ligy a také v pondělí dodatečně povolaný útočník Tomáš Vincour. Jeden z ofenzivních tahounů Hradce Králové nahradil ve výběru brněnského Martina Zaťoviče, jenž dostal pozvánku místo Jiřího Novotného. Oba se kouči Miloši Říhovi omluvili kvůli zranění.

Mužstvo mělo dnes dopolední i odpolední trénink, před odpolední částí dorazila sedmička z KHL Jakub Nakládal, Vojtěch Mozík, Jiří Sekáč, Robin Hanzl, Michal Řepík, Rudolf Červený a Andrej Nestrašil. Podle dohody s Brnem scházejí už jen bek Jan Štencel a útočník Radim Zohorna, kteří zůstali k dispozici Kometě na dnešní první zápas osmifinále Ligy mistrů proti Tappaře Tampere.

Pro Nakládala, Sekáče a Řepíka znamená příprava na čtvrteční domácí duel se Švédy v Tipsport Areně návrat do míst, kde hráli zápasy ještě v dresu Lva Praha, finalisty KHL z roku 2014.

Nakládal zažil s reprezentací ve stejné hale i utkání Euro Hockey Challenge v dubnu 2013 proti Slovensku (2:3). "To už si tak moc nepamatuju, ale samozřejmě mám hodně vzpomínek z toho působení v dresu Lva, protože jsme tady trávili celou sezonu. Jsou to pěkné vzpomínky a je jich hodně," řekl Nakládal novinářům.

"Párkrát jsme tady trénovali, ale v hlavě samozřejmě zůstává ta sezona 2013/14 se Lvem. Hned se mi to vybavilo. Mám navíc tady tu halu vážně moc rád, hrál jsem tu i za Spartu, je super. Vždy se sem moc rád vracím. Připomene mi to staré dobré časy a naskočí husí kůže," přiznal Sekáč.

"Ve čtvrtek to bude první zápas sezony a navíc doma proti těžkému soupeři. Budeme se chtít pod novým trenérem předvést. Jsem rád, že u toho můžu být a zahrát si navíc tady na Spartě v Holešovicích, kde jsem v mládí strávil spoustu let. Zahrál jsem si tady za Spartu i za Lva, teď to vyjde i za nároďák, což je super," uvedl Řepík. Po pražském utkání čeká tým přesun do Helsinek na dva zbývající duely.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 11:00 22°C

Celá předpověď