Řepku v roli generálního sekretáře FAČR nahradí Pauly

foto Ilustrační foto - Valná hromada Fotbalové asociace ČR (FAČR) se sešla 1. června v Praze. Na snímku jsou místopředseda za Čechy Roman Berbr (zcela vlevo) a ředitel legislativně právního oddělení Jan Pauly (druhý zprava).

Praha - Novým generálním sekretářem Fotbalové asociace ČR byl dnes výkonným výborem zvolen dosavadní šéf právního oddělení a vedoucí kanceláře předsedy Jan Pauly. Nahradí Rudolfa Řepku, který se po jedenácti letech ve funkci rozhodl ke konci roku skončit. Pauly se funkce ujme 1. ledna 2019.

Třicetiletý Pauly působí na FAČR od roku 2014, kdy byl nejprve členem právního oddělení a od srpna 2014 i jeho ředitelem. Vystudovaný právník se letos v lednu stal také vedoucím kanceláře nového předsedy Martina Malíka a s ním i s generálním sekretářem Řepkou jezdil na mezinárodní akce včetně kongresů UEFA a FIFA.

"Zúčastnil se většiny mezinárodních povinností, kongresu FIFA i UEFA. Pro mě je to logická volba. Navíc s Rudou Řepkou jsou kamarádi a bude tam návaznost," řekl předseda Malík.

Pauly také působí jako člen statutárních a dozorčích orgánů dceřiných subjektů FAČR, jako je Fotbal Travel, a je předsedou Komise pro činnost zprostředkovatelů. Na UEFA vykonává roli disciplinárního inspektora.

"V asociaci jsem téměř pět let a pevně doufám, že mně řada různých pracovních zkušeností dodala už patřičnou orientaci v její struktuře, což považuji za naprostou nezbytnost," uvedl Pauly.

"S Rudou Řepkou jsme spolupracovali na denní bázi, připravovali podklady pro všechny orgány asociace od valné hromady, výkonného výboru až po odborné komise. To samé se týká častého osobního kontaktu se státní správou i mezinárodními orgány FIFA a UEFA. Nedovedu si představit lepší průpravu na tento post, než byla tato několikaletá spolupráce," dodal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je úterý 18. června 2019

Očekáváme v 17:00 27°C

Celá předpověď