Řepík: Chceme, aby se soupeři řídili podle nás

foto V pražském Michnově paláci pokračovalo 29. ledna vydávání olympijské kolekce sportovního oblečení. Na snímku je hokejista Michal Řepík.

Kangnung - Pro řadu hráčů dlouhá příprava je u konce. Hokejový turnaj na olympijských hrách v Pchjongčchangu dnes začal a ve čtvrtek čeká první zápas i českou reprezentaci, která nastoupí proti domácí Koreji. Na úvodní utkání se těší i útočník Michal Řepík.

"Příprava byla dlouhá, pro některé kluky ještě delší než pro mě, takže jsme rádi, že už to začne," řekl Řepík, který působí v extraligové Spartě a k národnímu týmu se připojil až mezi posledními. Hráči z Kontinentální ligy měli pauzu výrazně delší.

Na úvod se český tým střetne s korejskou reprezentací, papírově nejslabším účastníkem turnaje. Řepík a spol. viděli nadcházejícího soupeře na prosincovém turnaji Channel One Cup v Moskvě, takže vědí, co od zápasu očekávat.

"Mají dobrého gólmana, základ je tlačit se před bránu, aby toho moc neviděl. Dělat na něj tlak. V týmu jsou i rodilí Kanaďané, trénuje je Kanaďan. Spíš to bude kanadský hokej. Nesmíme ztrácet puky na modrých čarách, aby nám nechodili do protiútoku," řekl devětadvacetiletý útočník.

Češi jsou jasným favoritem utkání, podle Řepíka je základ úspěchu soustředit se na sebe a svůj výkon. "Chceme, aby soupeři museli reagovat na naše výkony, aby se řídili podle nás. A ne naopak. Budeme chtít dát nějaké góly. Uvidíme, jaký bude vývoj zápasu," uvedl Řepík, který stejně jako drtivá většina českých hráčů startuje na olympiádě poprvé. Má však za sebou dvě mistrovství světa.

Hned na úvod se Češi budou muset vyrovnat s nezvyklým začátkem, hraje se od 21:10 místního času. "Na to nejsme zvyklí, času bude hodně. Nějak se s tím ale srovnáme," řekl Řepík. Další dva zápasy se naopak uskuteční odpoledne. "Polední bych přirovnal k Euro Hockey Tour, kde taky občas hrajeme od dvanácti. Člověk se nasnídá a jde na zápas," dodal Řepík.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 1:00 1°C

Celá předpověď