Renč u rybníka na Brněnsku natáčel kriminálku Hlava Medúzy

foto Herečka Petra Bučková a herci Michal Isteník a Jiří Dvořák (vpravo) během natáčení kriminálního seriálu České televize Hlava Medúzy v režii Filipa Renče 21. srpna 2019 u rybníku Balaton u Sokolnic na Brněnsku.

Sokolnice (Brněnsko) - U rybníku Balaton u Sokolnic na Brněnsku dnes filmaři natáčeli seriál České televize Hlava Medúzy. Osmidílná kriminálka se bude odehrávat v okolí Brna, řekl novinářům režisér Filip Renč.

Fotogalerie

"S názvem jsme se inspirovali podle prvního dílu, kde je ukraden Rubensův obraz Hlava Medúzy. Vybrali jsme si podobu medúzy jako symbol našich kriminálních příběhů," uvedl Renč.

Diváci se mohou těšit na čtyřčlennou skupinu vyšetřovatelů. Hlavní postavou je Jitka Čvančarová v roli cílevědomé vyšetřovatelky Karin. "Moje postava je velmi racionální, má bystrý mozek a dar empatie, takže by měla být dobrá šéfová," uvedla Čvančarová. Po jejím boku si zahrají Petra Bučková, Michal Isteník a Jiří Dvořák.

Jednotlivé příběhy budou kombinací skutečných kriminálních případů a fikce. Napětí seriálu má umocnit hudba, kterou si Renč vždy vybírá ještě před natáčením.

"Chci udělat kriminálku ve stylu 60. let s tajemnou atmosférou a minimální barevností obrazu," řekl Renč. Případy se nebudou prolínat, vyřeší se v každé epizodě. Celým seriálem se bude prolínat jen příběh hlavní hrdinky Karin a jejího bratra Erika, kterého ztvární Karel Heřmánek mladší.

"Policejní práce mě zajímá, baví mě zacházet se zbraní, ale musí to člověk umět," řekla Čvančarová. Na svou roli se připravovala s policisty.

Štáb bude natáčet ještě na Blanensku a v Brně. Vedle hlavních hrdinů se v jednotlivých epizodách představí například Igor Bareš, Pavel Kříž, Lenka Vlasáková nebo Hana Maciuchová.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je sobota 11. července 2020

Očekáváme v 11:00 14°C

Celá předpověď