Renault testuje elektrický Scénic

foto Elektromobil Renault Scénic.

I když se na některých trzích ještě doprodává prodloužená verze modelu Renault Scénic se spalovacím motorem, již do finále vstupuje v současné době vývoj nové generace s čistě elektrickým motorem.

Fotografové, kteří se specializují na špionážní snímky připravovaných automobilů, zachytili tento vůz s karosérií důkladně pokrytou maskovací fólií.

I tak lze ale rozpoznat, že konečná podoba bude vycházet z koncepčního modelu, který se veřejnosti představil v loňském roce. Tehdy měl dokonce v útrobách zabudován vodíkový článek, díky němuž by bylo možné prodloužit dojezd vozu bez nutnosti absolvování zastávky u dobíjecího stojanu. Místo toho nejspíše dostane vysokonapěťovou baterii s větší kapacitou než bylo 40 kWh u koncepčního auta.

Stejně jako u konceptu měl by mít i automobil určený pro sériovou výrobu na přídi úzké hlavní světlomety a lichoběžníkovou masku chladiče. Čelní sklo je poměrně hodně skloněné, což naznačuje, že spíše než o SUV nebo MPV se bude jednat o crossover.

Délka vozu pravděpodobně bude s rozdílem plus mínus několika milimetrů shodná s konceptem. Ten měl na délku čtyři a půl metru.

Definitivní odhalení vozu určeného pro prodej zákazníkům má proběhnout  během příštího roku.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 15:00 19°C

Celá předpověď