Renault chystá sérii elektromobilů v retro stylu

foto

Francouzská autombilka Renault chce zvýšit zájem veřejnosti o elektrický pohon také díky novým modelům s designem ve stylu retro.

Fotogalerie

Po odhalení konceptu Renault 5, který navazuje na městský hatchback vyráběných od sedmdesátých do devadesátých let, brzy představí také reinkarnovaný vůz Renault 4. Ten se v autosalonech značky rovněž nabízel ve zmiňovaném období.

Jasnou představu o tom, jak by měla novinka vypadat, ukazují kresby pro patentové řízení. Jako první je zveřejnil nizozemský specializovaný web Autovisia.nl. Obchodní název by měl znít 4Ever, protože také ten si Renault nechal zaregistrovat. A označení se objeví i v logu montovaném na vůz. Uprostřed nově koncipovaného diamantu totiž bude umístěna číslovka 4.

Je pravděpodobné, že se koncept vozu odhalí na nějaké akci ještě během tohoto roku. Právě letos totiž slaví původní Renault 4 své šedesátiny.

Na sériový vůz si ale zřejmě budeme muset počkat až do roku 2025. Dříve než 4Ever si budeme moci již příští rok koupit novou generaci modelu Mégane, který ovšem dostane výhradně moderní design, a pravděpodobně v roce 2023 sériové provedení odvození od konceptu s číslem 5.

Elektromobil Renault 5 se stane náhradou za nyní prodávaný malý městský elektromobil Zoe. Elektrický Renault 4 by se pak měl stát spíše crossoverem. Není údajně vyloučená ani užitková verze.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pátek 12. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď