Remake Zjizvené tváře natočí Guadagnino podle scénáře od Coenů

foto Ilustrační foto - Američtí režiséři a bratři Ethan (vpravo) a Joel Coenovi.

Los Angeles - Remake kultovního snímku Zjizvená tvář by měl natočit italský režisér Luca Guadagnino podle scénáře od bratří Joela a Ethana Coenových. Informoval o tom server Variety. Projekt, který se vrací ke klasickému gangsterskému příběhu zfilmovanému poprvé v roce 1932, v posledních deseti letech prošel komplikovaným vývojem a vystřídala se na něm řada slavných tvůrců včetně režisérů Davida Yatese či Antoinea Fuquy.

Příběh inspirovaný osudem ganstera Ala Caponeho proslavila verze Briana De Palmy z roku 1983, v níž hlavního hrdinu hrál Al Pacino a jeho ženu Michelle Pfeifferová. Tentokrát by měl hlavní roli převzít mexický herec Diego Luna.

Pro 48letého Guadagniniho bude podle Variety Zjizvená tvář prvním pokusem o režii předpokládaného kasovního trháku. Tento režisér se dosud věnoval převážně divácky náročnějším snímkům a nejvíce na sebe upoutal filmem Dej mi své jméno, který získal čtyři nominace na filmovou cenu Oscar za rok 2017 a nakonec byl zlatou soškou oceněn v kategorii nejlepšího scénáře podle předlohy.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je úterý 2. března 2021

Očekáváme v 17:00 6°C

Celá předpověď