Rekordy můžu řešit po kariéře, žiju přítomností, prohlásil Hübl

foto Utkání 48. kola hokejové extraligy: HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov, 25. února 2021 v Praze. Viktor Hübl z Litvínova (vpravo) se stal novým nejproduktivnějším hráčem základní části extraligové historie.

Praha - Jen dva dny poté, co útočník hokejistů Litvínova Viktor Hübl v Olomouci vyrovnal rekordní zápis Richarda Krále, stal se v dnešním předehrávaném duelu na ledě Sparty novým bodovým rekordmanem základní části. Opět mu dopomohla asistence. A stejně jako už v úterý jeho rekord podtrhla výhra Severočechů. Symbolicky na něj dosáhl v utkání, které bylo 800. duelem v extralize pro jiného útočníka Františka Lukeše, s nímž tým Vervy dlouhodobě táhnou.

"Je dobré, že už to je za mnou, protože teď už se to nebude tolik řešit a nikdo se mě na to nebude moc ptát. Budeme se moct soustředit čistě jen na zápasy a nachystat se pořádně na play off," prohlásil Hübl v on-line rozhovoru s novináři.

"Jsem člověk, který žije přítomností, možná teď i nějakou blízkou budoucností, což je play off. O to víc v tomhle věku. Člověk nikdy neví, může to být má poslední sezona, i když to si říkám už dlouho. Chci si to ale užít, rekord můžu řešit až potom někdy po kariéře," doplnil dvaačtyřicetiletý Hübl.

Kapitán týmu Vervy zaznamenal v 1094 zápasech 363 gólů a 446 přihrávek a překonal dosud rekordní zápis Richarda Krále. Padesátiletý současný kouč Pardubic Král nasbíral v 827 startech 331 branek a 477 asistencí.

V celkovém součtu s play off i play out je na tom ale Král ještě stále lépe. Na kontě má 901 bodů za 367 gólů a 534 asistencí z 933 utkání, Hübl jich má 872 (390+481) z 1214 zápasů. Ještě lépe než oni je na tom rekordman Petr Leška s 909 body za 281 branek a 628 přihrávek z 1156 utkání.

Hübl se dočkal na extraligu netradičně i rychlého ceremoniálu, kdy mu ihned po získaném bodu při úvodním gólu Tomáše Pospíšila po 81 sekundách předali pamětní dres a hokejku kouč Vladimír Országh s asistentem Václavem Sýkorou. "Já z toho byl také překvapený," smál se Hübl. "Nevěděl jsem vůbec o tom, že se něco takového chystá. Byl jsem rád, že mi pogratulovali, ale hlavní bylo, že jsme dali gól. A snažil jsem se pak soustředit hlavně na hokej, potřebovali jsme vyhrát," dodal.

Podobné oslavy jsou přitom hokejovým fanouškům známé spíš ze zámořské NHL. Užíval si je i legendární Wayne Gretzky. "Radek Duda mi vždycky ze srandy říkal, že jsem Gretzky české extraligy," řekl s úsměvem Hübl. "Ten to měl ale trošku lepší - měl tam u toho diváky. Tady v té blbé době to nejde, s nimi by to bylo ještě o něco příjemnější."

"Pro mě je Viktor obdivuhodný hráč. V takovém věku a na takové úrovni nehraje žádnou podřadnou úlohu, ale jednu z vůdčích rolí v našem týmu. Klobouk dolů před ním, všichni mu gratulujeme k tomu úspěchu a rekordu, o němž si myslím, že ho opravdu dlouho nikdo nepřekoná. Viktor je pro nás synonymem profesionála, který maká a bojuje pro mužstvo. Ty osobní rekordy ho až tak nezajímají, důležitý je pro něho tým. Pro mě je ikonou nejen klubu, ale celé extraligy," uvedl litvínovský kouč Országh.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je úterý 13. dubna 2021

Očekáváme v 19:00 6°C

Celá předpověď