Rekonstruované zámecké zahradnictví v Miloticích otevřelo

foto Na zámku v Miloticích na Hodonínsku se 11. dubna 2020 pro veřejnost otevřelo zámecké zahradnictví, které prošlo v uplynulém roce kompletní obnovou.

Milotice (Hodonínsko) - Na zámku v Miloticích na Hodonínsku se dnes pro veřejnost otevřelo zámecké zahradnictví, které prošlo v uplynulém roce kompletní obnovou za 20 milionů korun. Úplně nové jsou zámecké skleníky, řekl ČTK vedoucí milotické zahrady Roman Krejča.

Fotogalerie

"Původní skleníky pocházely z 20. let, ale v průběhu 70. let minulého století je dostavěli podivnými konstrukcemi, které byly ve velmi špatném stavu. Musely se proto udělat konstrukce úplně nové. Bylo nutné také vykopat základy a postavit je úplně celé znovu," řekl Krejča.

Dnešní otevření provázel velký zájem veřejnosti, podle Krejči pouštějí do skleníků po desetičlenných skupinách kvůli nynější epidemii koronaviru. Před skleníky zhruba v 11:25 čekaly ve frontě desítky lidí, řekl dnes ČTK.

Moderní produkční skleníky navazují na budovu zámeckého zahradnictví, ve které je přípravna a po rekonstrukci i malá prodejna. Také tato budova prošla kompletní obnovou. Byly zapotřebí nové přípojky plynu, vody i elektřiny i nové rozvody včetně rozvodů vody do skleníku.

V zahradnictví se primárně pěstují květiny k výzdobě zámku, přebytky nabízí zahradnictví na prodej stejně jako balkonové rostliny, letničky nebo bylinky. Ve vedlejší budově sídlí prodejna trvalek a okrasných dřevin.

Zámecké zahradnictví se pro zákazníky otevřelo dnes a bude fungovat denně kromě pondělí mezi 10:00 a 17:00.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 1. března 2021

Očekáváme v 1:00 -2°C

Celá předpověď