Ředitelem zpravodajství ČRo bude od května šéfredaktor Radiožurnálu Suchan

foto Ilustrační foto - Řízením zpravodajství Českého rozhlasu (ČRo) bude od ledna dočasně pověřen šéfredaktor Radiožurnálu Ondřej Suchan (na archivním snímku ze 17. září 2019). Přijal nabídku ředitele ČRo Reného Zavorala.

Praha - Ředitelem zpravodajství Českého rozhlasu bude od 1. května dosavadní šéfredaktor Radiožurnálu Ondřej Suchan. Radiožurnál povede i nadále, naopak nebude již řídit stanici Sport. Změny ve vedení vzala dnes na své schůzi na vědomí Rada Českého rozhlasu. O Suchanově jmenování ji informoval generální ředitel René Zavoral.

Suchan byl pověřen řízením zpravodajství od začátku letošního roku. Před tím se velká část zaměstnanců postavila proti záměru místo po Janu Pokorném obsadit bývalou šéfkou zpravodajství TV Prima Jitkou Obzinovou, která podle nich se zprávami manipulovala, a ohrozila by tak nestrannost a nezávislost zpravodajství ČRo.

"Věřím, že jako ředitel zpravodajství (Suchan) zúročí své dosavadní zkušenosti, které získal především na pozici šéfredaktora stanice ČRo Radiožurnál. Jeho hlavním úkolem bude zajistit, aby zpravodajství ČRo bylo nadále vyvážené, objektivní a plnilo dobře svou veřejnoprávní roli. Očekávám, že bude také pokračovat v dalším rozvoji našich úspěšných stanic ČRo Radiožurnál a ČRo Plus, zpravodajského serveru iROZHLAS či našeho klíčového podcastu Vinohradská 12," uvedl Zavoral.

Suchan vystudoval Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze. Během studia začal pracovat v médiích. Nejprve v Mladé frontě Dnes a poté v Nedělním světě a časopisu Týden. V roce 2009 poprvé přišel do Českého rozhlasu, kde pracoval v redakci reportérů. Následoval návrat do tištěných médií. Tři roky byl šéfem sportovní redakce Lidových novin, poté vedoucím magazínu Pátek Lidových novin. Od roku 2013 pracuje opět v Českém rozhlase. Nejprve jako vedoucí domácího zpravodajství Českého rozhlasu, následně vedoucí programu Radiožurnálu. V dubnu 2016 se stal šéfredaktorem stanice Český rozhlas Radiožurnál.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je neděle 25. září 2022

Očekáváme v 15:00 17°C

Celá předpověď