Řečtí policisté jsou přesvědčeni, že dopadli vraha vědkyně z USA

foto Bioložka Suzanne Eatonová, která zmizela minulý týden v Řecku, na archivním snímku.

Atény - Řečtí policisté jsou přesvědčeni, že dopadli vraha 59leté americké molekulární bioložky, která zmizela na Krétě 2. července a později byla nalezena mrtvá. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na policejní zdroje. Zadržený 27-letý farmář, otec dvou dětí, se k činu podle deníku Kathimerini přiznal, ale jeho výpověď vyvolala další otázky. Policie má za to, že zločin měl sexuální podtext.

Eatonová ze světově uznávaného Planckova institutu přijela na Krétu na konferenci s tematikou ze svého oboru. Zmizela 2. července, když si vyrazila zaběhat. Její tělo objevili o týden později v bunkru v obtížně přístupném skalnatém terénu zhruba deset kilometrů od místa, kde byla naposledy spatřena.

Prvním důkazem, který policii k hlavnímu podezřelému dovedl, jsou záběry z bezpečnostní kamery, na nichž se farmářův vůz nachází poblíž bunkru, kde bylo nalezeno tělo, napsal místní tisk.

Dva soudní lékaři uvedli, že Američanka měla ucpaná ústa a nos, ale není jisté, zda příčinou smrti bylo udušení. Taky není jasné, zda byla vědkyně zavražděna v bunkru, anebo zda sem bylo její tělo přemístěno až po činu.

Podezřelý vlastní nedaleko místa pozemek a fotky a videa bunkru zveřejnil na sociálních sítích. Oběť si podle všeho vybral náhodně.

Policie v souvislosti s vraždou zatkla deset podezřelých a ověřuje, zda nemají škrábance nebo pohmožděniny, které by mohly souviset se zločinem. Vyšetřovatelé čekají na výsledky testů a analýzu telefonních hovorů. Dnes mají přijít s oficiálním prohlášením. Případ pokládají za uzavřený.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je pátek 13. prosince 2019

Očekáváme v 19:00 2°C

Celá předpověď