Řečtí anarchisté: Neparkujte u luxusních aut, usnadněte nám práci

foto Požár automobilu BMW - ilustrační foto.

Atény - Řecká anarchistická skupina se přihlásila k útoku na dvě desítky aut, která před měsícem zapálila v Aténách. Zároveň se ale omluvila, že omylem zničila i "nejméně dvě auta", která nepatřila bohatým majitelům. Vyzvala také méně majetné řidiče, aby neparkovali své vozy vedle luxusních aut a "usnadnili" tak anarchistům jejich činnost. Informoval o tom ve čtvrtek server Greek Reporter.

"Rádi bychom vyzvali majitele neluxusních aut, aby se vyhnuli parkování vedle luxusních vozů, a usnadnili nám tak naši práci," uvedla v prohlášení organizace, jež si říká Skupiny nočních anarchistických nájezdů. V něm se zároveň přihlásila k zapálení více než dvacítky aut z 20. ledna v různých částech Atén.

Anarchisté uvedli, že 18 z dvacítky aut byly vozy, které stály každý více než 40.000 eur (asi milion Kč). Podle žhářů byly "symbolem bohatství" a "třídních privilegií získaných na úkor chudých a sociálně vyloučených lidí na okraji kapitalistické společnosti". Útoky na luxusní auta jsou podle skupiny součástí její širší strategie proti "represivní kampani státu".

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je neděle 29. března 2020

Očekáváme v 13:00 9°C

Celá předpověď