Razým v Litvínově dotrénoval, týmu se opět ujal Šlégr

foto Přípravné hokejové utkání: HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov, 28. srpna 2018 v Litvínově. Trenér Litvínova Milan Razým na střídačce.

Litvínov - Vedení hokejistů extraligového Litvínova odvolalo po prohře s Brnem (3:4) hlavního kouče Milana Razýma. Tým dočasně do konce sezony převezme generální ředitel Jiří Šlégr. K ruce budou sedmačtyřicetiletému olympijskému vítězi z Nagana dosavadní asistent Radim Skuhrovec a také Josef Beránek, další držitel olympijského zlata.

Důvodem změny jsou neuspokojivé výkony mužstva. Severočeši v klíčové fázi základní části potřetí za sebou nebodovali a jejich šance na účast v play off notně oslabila. Jedenáctý Litvínov ztrácí na desátou Spartu čtyři kola před koncem tři body, Pražané však mají zápas k dobru.

"Vzhledem k nepříznivým výsledkům poslední doby jsme se rozhodli odvolat hlavního trenéra. Chceme se poprat o play off a tímto rozhodnutím chceme dát mužstvu impulz do závěru základní části," vysvětlil z pozice generálního ředitele Šlégr.

Alespoň jedna okolnost hraje Litvínovu do karet. V programu zbývajících utkání na Spartu narazí v přímém souboji v rámci 50. kola v Praze. Ještě předtím Verva přivítá vedoucí Liberec. Poté hostí v předposledním kole Plzeň a dlouhodobou fázi zakončí vystoupením ve Vítkovicích.

Ještě o tři body více než Sparta - ale při stejném počtu odehraných utkání - má na kontě devátý Zlín.

Bývalý obránce a člen prestižního Triple Gold Clubu Šlégr má už jednu zkušenost s rolí hlavního kouče Litvínova za sebou. Loni v lednu se mužstva ujal z pozice šéfa nově složeného realizačního týmu Vervy po odvolání Radima Rulíka.

Severočeši byli tehdy předposlední a nakonec celou sezonu a svou dlouholetou nepřetržitou účast mezi elitou zachraňovali až v dramatické baráži. Vyhráli ji se ziskem 20 bodů, stejně měly i druhé Karlovy Vary, třetí Jihlava zaostala o jediný bod.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je středa 21. srpna 2019

Očekáváme v 23:00 16°C

Celá předpověď