Rallyeový jezdec Stříteský zažije v Katalánsku premiéru v MS

foto Ilustrační foto - Rallye Šumava Klatovy, závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích, 2. rychlostní zkouška - Klatovský okruh 8. května 2021. Dominik Stříteský, Danny Persein (ACA Škoda Vančík Motorsport - Škoda Fabia R5)

Mladá Boleslav - Talentovaný český automobilový jezdec Dominik Stříteský si na říjnové Katalánské rallye připíše premiérový start v seriálu mistrovství světa. Jedenadvacetiletý pilot se představí v předposledním dílu šampionátu v barvách německého týmu Toksport WRT s podporou mladoboleslavské automobilky.

"Dominik Stříteský patří mezi velké talenty české rallye, proto jsme se rozhodli podpořit další krok v jeho jezdeckém růstu. Velmi rychle se etabloval v domácím šampionátu, kde už nyní patří mezi elitu. Pro další jezdecký růst je však nezbytné sbírat zkušenosti i jinde než jen v Česku," uvedl vedoucí sportovního oddělení automobilky Škoda Michal Hrabánek v tiskové zprávě. "Zadání od nás má jasné – učit se a neustále vstřebávat nové poznatky," dodal Hrabánek.

Stříteský startuje v MČR s vozem Škoda Fabia Rally2 evo, s kterým pojede i ve Španělsku. V průběžném pořadí domácího šampionátu je čtvrtý, jeho nejlepším výsledkem bylo zatím druhé místo na Rallye Bohemia.

"Velice si vážíme možnosti okusit start na soutěži zařazené do seriálu mistrovství světa. Společně s mým spolujezdcem bychom z naší španělské mise chtěli vytěžit co nejvíce poznatků a další odjeté kilometry," uvedl Stříteský, jehož bude navigovat Jiří Hovorka.

Katalánská rallye se uskuteční od 14. do 17. října.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je pondělí 25. října 2021

Očekáváme v 7:00 0°C

Celá předpověď