Rallye Příbram se letos z ekonomických důvodů nepojede

foto Rallye Příbram, závěrečný díl mistrovství ČR v automobilových soutěžích, 1. října 2016 v Příbrami. Václav Pech, Petr Uhel - Porsche 997 GT3.

Praha - Jubilejní 40. ročník Rallye Příbram se v říjnu neuskuteční. Pořadatelé se rozhodli závěrečnou soutěž mistrovství České republiky z ekonomických důvodů zrušit. Vedení Autoklubu České republiky nyní zvažuje, zda bude šampionát v letošním roce jen šestidílný, nebo příbramskou rallye nahradí jinou soutěží.

"Tento rok se bohužel nepodařilo naplnit finanční rozpočet pro zdárné uspořádání této organizačně, ale i finančně nákladné sportovní soutěže," uvedl předseda organizačního výboru Petr Šefr na webu příbramské rallye.

Opakuje se situace z roku 2015, kdy byla soutěž také z ekonomických důvodů zrušena. "Omlouváme se všem fanouškům, hostům, posádkám i partnerům akce a pokusíme se tuto nucenou přestávku využít k zajištění finanční podpory na rok 2020 pro případný 40. ročník," dodal Šefr.

Zástupce Autoklubu ČR rozhodnutí překvapilo. "Neměli jsme žádné signály, že by něco podobného hrozilo. Rallye komise situaci nyní řeší," řekl ČTK generální sekretář Autoklubu Tomáš Kunc. Varianty jsou dvě - snížit počet dílů v mistrovství ČR na šest nebo Rallye Příbram nahradit jinou soutěží. "Počítám s tím, že během příštího týdne budeme vědět, jak se rozhodneme," dodal Kunc.

Zrušení soutěže překvapilo i zástupce města. Připomněli, že pořadatelé měli zažádáno o dotaci, která měla být projednávána na nejbližším jednání městské rady. "I přes nedoporučující stanovisko sportovní komise byla většina radních rozhodnuta žádost schválit a Rally Příbram finančně podpořit. Po informaci o zrušení letošního ročníku se zástupci města s organizátory sešli a byly projednány možnosti, jak akci podpořit v příštích letech, aby se v tradici mohlo pokračovat," uvedla dnes příbramská radnice na svém facebookovém profilu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 16. září 2019

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď