Rallye Bohemia vede po první etapě Kopecký, úřadující šampion Pech odstoupil

foto Jan Kopecký a Jan Hloušek na rychlostní zkoušce Rallye Bohemia, závodu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích 10. července 2021 v Kvítkovicích na Semilsku.

Mladá Boleslav - Automobilový jezdec Jan Kopecký vede po první etapě Rallye Bohemia a míří za svým devátým vítězstvím v soutěži. Po úvodních osmi rychlostních zkouškách má náskok 25,3 sekundy před druhým Filipem Marešem. Kopecký využil i odstoupení loňského vítěze a úřadujícího českého šampiona Václava Pecha, který byl sice před šestou rychlostní zkouškou v čele o 8,1 vteřiny, jenže doplatil na technické potíže.

Kopecký s vozem Škoda Fabia útočí na třetí úspěch v sezoně. Maximální počet bodů nezískal jen při poslední Rallye Hustopeče, kdy jej porazil právě Pech. Ten však nyní se svým fordem odstoupil už podruhé v tomto ročníku (předtím nedokončil Valašskou rallye) a jeho šance na devátý titul v kariéře dostaly výraznou trhlinu.

Nejblíže Kopeckému je aktuálně druhý muž průběžného pořadí domácího šampionátu Mareš, který zatím skončil ve všech dosavadních letošních podnicích na stupních vítězů. V průběžném pořadí ztrácel před Rallye Bohemia na Kopeckého 24 bodů. Třetí je jednadvacetiletý Dominik Stříteský, který má zhruba dvousekundový náskok na Jana Černého.

Tradiční Bohemia Rallye pokračuje dalšími šesti rychlostními zkouškami v neděli. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční v 16:00 na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi.

Rallye Bohemia, závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích - po 1. etapě:

1. Kopecký, Hloušek 47:01,3, 2. Mareš, Bucha -25,3, 3. Stříteský, Hovorka -51,5, 4. Černý, Černohorský -53,2, 5. Semerád, Persein (všichni Škoda Fabia Rally2 Evo) -1:19,9, 6. Cvrček, Prokorát (Škoda Fabia R5) -1:30,3.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je pátek 20. května 2022

Očekáváme v 21:00 23°C

Celá předpověď