Rakouský lockdown skončí v neděli, spolkové země ho budou uvolňovat rozdílně

foto Žena s kočárkem na jinak prázdném náměstí ve Vídni na snímku z 22. listopadu 2021. V Rakousku začala ve stejný den platit čtvrtá plošná uzávěra.

Vídeň - Plošný lockdown v Rakousku skončí v noci na neděli, spolkové země ho však budou uvolňovat rozdílným tempem. Podle agentury APA se na tom při společném jednání dohodla vláda se zemskými představiteli. Již v úterý kancléř Karl Nehammer oznámil, že konec uzávěry bude platit pouze pro očkované a uzdravené z covidu-19.

Obchod, služby, gastronomie, cestovní ruch, kultura a sport budou smět otevřít v pondělí 13. prosince. Konec uzávěry bude doprovázen "minimálním standardem ochranných opatření", v celé zemi tak bude například platit povinnost nosit respirátor FFP2 ve vnitřních prostorách. Kulturních akcí se smí účastnit nanejvýš 1000 lidí. Gastronomické podniky mohou být otevřené pouze do 23:00.

Zatímco spolkové země Burgenland, Tyrolsko a Vorarlbersko od neděle uvolní uzávěru zcela, Dolní Rakousy, Salcbursko a Štýrsko umožní otevření restaurací a hotelů teprve v pátek 17. prosince. V tento den patrně skončí plošný lockdown v Horních Rakousech. Vídeň již dříve oznámila, že gastronomii a hotely otevře až 20. prosince. Korutany o budoucích opatřeních dosud nerozhodly.

Alpská republika vyhlásila plošný lockdown 22. listopadu. Počet nových případů koronavirové infekce se od té doby výrazně snížil. Takzvaná sedmidenní incidence, tedy počet nově nakažených na 100.000 obyvatel v týdenním úhrnu, se během uzávěry snížila téměř o polovinu, z více než 1000 na současných přibližně 530 případů na 100.000 obyvatel.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je úterý 18. ledna 2022

Očekáváme v 21:00 1°C

Celá předpověď