Rakouská majitelka psa dostala za smrt dítěte trest vězení

foto Rotvajler - ilustrační foto.

Vídeň - Na rok a půl do vězení poslal dnes rakouský soud majitelku psa, který loni zabil sedmnáctiměsíční dítě. Žena se podle soudu dopustila zabití z nedbalosti, informovala dnes agentura APA. Rodičům oběti bude muset majitelka rotvajlera vyplatit 65.000 eur odškodné (1,7 milionu korun).

Z celkového osmnáctiměsíčního trestu bude muset Rakušanka strávit ve vězení nejméně půl roku. Zbylých dvanáct měsíců si bude muset za mřížemi odpykat jen v případě, že poruší podmínku, kterou jí soud dnes zároveň s vynesením výše trestu uložil.

Pes potrestané ženy napadl dítě loni v září ve Vídni. Rotvajler byl sice na vodítku, majitelce se ale vytrhl a zaútočil na sedmnáctiměsíčního chlapce, který byl na procházce v doprovodu svých prarodičů. Dítě utrpělo vážné zranění hlavy, kterému podlehlo po necelých třech týdnech v nemocnici. Majitelce psa po incidentu policisté naměřili 1,4 promile alkoholu v krvi.

Pes byl ženě odebrán a umístěn do útulku. Poté, co zaútočil na jednoho z ošetřovatelů, rozhodl se jej veterinář utratit.

Případ vyvolal v Rakousku velkou debatu o přísnějších pravidlech pro chov určitých psích ras.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je sobota 22. února 2020

Očekáváme v 1:00 9°C

Celá předpověď