Rakouská lyžařská střediska budou vyžadovat bezinfekčnost a respirátory

foto Muž sedí na lanovce v lyžařském středisku v Seefeldu v Tyrolsku. Ilustrační foto.

Vídeň - Lanovky v rakouských lyžařských střediscích bude možné v nadcházející zimní sezoně využívat pouze s potvrzením o bezinfekčnosti a s nasazeným respirátorem třídy FFP2. Oznámila to dnes rakouská vláda.

Provozovatelé lanovek a vleků budou přepravovat pouze lidi očkované proti covidu-19, testované nebo ty, kteří se z covidu-19 zotavili. Předepsané rozestupy nebo omezení kapacity nebudou vyžadovány, respirátory FFP2 však ano. Pokud vzroste vytíženost jednotek intenzivní péče kvůli pacientům s covidem, zpřísní se i pravidla pro neočkované zimní sportovce. "Jsem přesvědčená, že tyto rámcové podmínky umožní nerušenou a bezpečnou zimní sezonu v naší zemi," řekla ministryně cestovního ruchu Elisabeth Köstingerová na dnešní tiskové konferenci ve Vídni.

Nyní je v alpské zemi obsazeno zhruba 200 lůžek na jednotkách intenzivní péče. Pokud jejich počet vzroste na 300, nebudou moci neočkovaní navštěvovat horské restaurace a bary, upozornil dnes rakouský ministr zdravotnictví Wolfgang Mückstein. Od tohoto stupně by provozovatelé lanovek, restaurací a hotelů neuznávali samotesty. Od hranice 400 obsazených lůžek na JIP by nesměli uznávat žádné antigenní testy a vyžadovali by přesnější PCR testy.

Lyžařská turistika je v Rakousku důležitým hospodářským odvětvím. Rakouské ministerstvo cestovního ruchu tvrdí, že více než polovina zimních dovolených v Evropě je realizována právě v Rakousku. Země si nyní chce vylepšit svou pověst coby bezpečné země pro cestování. Na počátku roku 2020 se tyrolské středisko Ischgl stalo významným epidemickým ohniskem, odkud se koronavirová infekce rozšířila do dalších evropských zemí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je středa 27. října 2021

Očekáváme v 21:00 7°C

Celá předpověď