Radiožurnál: Bendovy oslavy se účastnil i policejní ředitel Husák

foto Ilustrační foto - Ředitel policie Libereckého kraje Vladislav Husák (vlevo) hovoří s novináři (na snímnku z 10. března 2017).

Liberec - Sobotní oslavy v teplickém hotelu Prince de Ligne se účastnil také liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák, uvedl Radiožurnál. Policejní prezident Jan Švejdar vyzval Husáka, aby vyvodil osobní odpovědnost. Podobně se vyjádřil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Husákovu reakci ČTK zjišťuje. Narozeninové slavy podnikatele a bývalého vlivného politika ČSSD Petra Bendy se účastnili například i předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička (za ANO), místopředseda Rady České televize Jiří Šlégr nebo expremiér Jiří Paroubek.

"Záležitost jsem již nechal prošetřit odborem vnitřní kontroly policejního prezidia. Plk. Husákovi jsem již sdělil, že jeho jednání považuji za zcela nepřijatelné a neomluvitelné. Vyzval jsem ho, aby přijal osobní odpovědnost," napsal Švejdar na twitteru.

Hamáček rovněž na twitteru upozornil, že pokud se Husák akce zúčastnil, porušil tím vládní nařízení. "Očekávám, že z toho buď okamžitě vyvodí osobní odpovědnost, nebo to s ním pan policejní prezident jako jeho přímý nadřízený urychleně kázeňsky vyřeší," napsal ministr.

Premiér Andrej Babiš (ANO) označil chování účastníků v době vládních opatření proti epidemii covidu-19 za nepřijatelné. Hnilička kvůli své účasti na akci rezignoval na poslanecký mandát. "Co se týče funkce šéfa sportovní agentury, počkám, jak se k celé věci postaví sportovní prostředí. Zatím ale cítím velkou podporu," sdělil ČTK. Hnilička také poslal 50.000 korun na charitu.

Blesk napsal, že Benda v hotelu v sobotu večer slavil 50. narozeniny. Organizátor i účastníci akce porušili několik platných opatření proti šíření koronaviru, hrozí jim pokuta. Případ prověřuje policie, pokud zjistí porušení nařízení, předá věc k dořešení správním orgánům.

V Česku nyní musejí být zavřené vnitřní prostory restaurací, na veřejných místech jsou povinné roušky a rozestupy, na vnitřních i venkovních akcích se mohou setkat maximálně dva lidé, od 21:00 platí až na výjimky zákaz nočního vycházení.

V říjnu stál podobný případ místo ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO), jejž Blesk vyfotil při odchodu ze schůzky se šéfem poslanců ANO Jaroslavem Faltýnkem v zavřené restauraci na Vyšehradě. Faltýnek kvůli tomu opustil funkci prvního místopředsedy ANO, sněmovní funkci si nechal.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je čtvrtek 4. března 2021

Očekáváme v 15:00 14°C

Celá předpověď