SOHR: Radikálové z IS povraždili v Sýrii až 120 civilistů

foto Jedna z obětí radikálů z organizace Islámský stát (IS) v syrském městě Karjatajn.

Damašek - Radikálové z organizace Islámský stát (IS) pozabíjeli v syrském městě Karjatajn za tři týdny až 120 lidí. Oznámila to dnes exilová organizace syrských ochránců lidských práv (SOHR). Město, které leží v provincii Homs, v sobotu obsadila syrská armáda. Místní úřady vzápětí oznámily, že bylo zabito přes 60 lidí a dalších 100 osob se pohřešuje.

SOHR začátkem října informovala, že se IS podařilo znovu Karjatajn obsadit, i když byl předtím už v rukou vojska.

Organizace tvrdí, že bojovníci IS povraždili 128 lidí, z nich 83 v posledních dvou dnech před vstupem armády. Mrtví byli podle radikálů "agenti režimu".

Šéf SOHR Ramí Abdar Rahmán řekl, že po vypuzení IS našli lidé "mrtvé v ulicích i v domech". "Někteří byli zabiti nožem, jiní zastřeleni," dodal Rahmán.

Guvernér provincie Homs Talál Barází řekl, že přes 60 civilistů bylo zabito a dalších více než 100 lidí se pohřešuje- příslušníci IS je podle něj unesli a nebo zabili a jejich těla se zatím nenašla. Více než 4000 lidí v Karjatajnu podle guvernéra potřebuje humanitární pomoc.

Karjatajn leží asi 300 kilometrů od Dajr az-Zauru, kde IS čelí nyní vládní ofenzivě, již podporují ruská letadla a milice, za nimiž stojí Írán. V Karjatajnu žijí v menšině křesťané a je tam několik kostelů. Poprvé IS město obsadil v srpnu 2015 a armáda jej v něm porazila zhruba za rok. Po sobotní porážce se podle SOHR asi 200 členů IS stáhlo do pouštní Bádije.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 17:00 30°C

Celá předpověď