Pyrotechnici likvidovali granáty a minu objevené na Lounsku

foto Pyrotechnici likvidovali munici objevnou na Lounsku lidmi s detektory kovů. Za obcí Vroutek nalezl 10. února 2018 osmadvacetiletý muž dělostřelecké granáty německé výroby z druhé světové války (na snímku).

Louny - Pyrotechnici likvidovali munici objevenou na Lounsku lidmi s detektory kovů. Nejprve to bylo 21 dělostřeleckých granátů a poté odjištěnou minu. Uvedla to mluvčí lounské policie Irena Pilařová.

Za obcí Vroutek nalezl v sobotu osmadvacetiletý muž dělostřelecké granáty německé výroby z druhé světové války. K nálezu policisté přivolali pyrotechniky z Teplic, kteří si munici odvezli k následnému zničení.

Mezi obcemi Divice a Brloh v neděli osmatřicetiletá žena objevila dělostřeleckou minu německé výroby, která pocházela také z druhé světové války. "Přivolaná pyrotechnická služba vyhodnotila, že převoz nebezpečného materiálu by byl velice riskantní," uvedla Pilařová. Do pondělí proto zabezpečené místo nálezu střežili policisté z obvodního oddělení Postoloprty. "Podle pyrotechniků byl iniciační prvek miny odjištěn, a tak za bezpečných a dobrých světelných podmínek provedli zneškodnění munice výbuchem přímo na místě nálezu," řekla policejní mluvčí.

Policie vyzdvihla chování obou hledačů pokladů, kteří nález munice ihned oznámili na linku 158 a vyčkali na místě do příjezdu policistů.

Nálezy granátů, min a dalšího střeliva z války nejsou v Ústeckém kraji nijak výjimečné. Archeologové jeho zbytky loni na podzim objevili na vrchu Šibenik v mosteckém městském parku. O rok dříve se muselo evakuovat v Mostě zhruba 4000 lidí kvůli nálezu nevybuchlé letecké pumy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pondělí 15. října 2018

Očekáváme v 13:00 21°C

Celá předpověď