Putovní laboratoř divadelní praxe vybízí své studenty k experimentu

foto Putovní laboratoř divadelní praxe vybízí své studenty k experimentu

Po úspěšném debutu v Ostravě se v březnu přesunula putovní laboratoř divadelní praxe v rámci Projektu Lidé lidem, který pořádá British Council, do Ústí nad Labem. I zde se podařilo vytvořit neopakovatelnou atmosféru sdílení a experimentu, hry s příběhem a práce s komunitou.

 „Je to workshop, který je založený na komunitním divadle, na něčem, s čím se běžně nesetkáváme v terénu. Zaujalo mě propojení s lidmi, příběhy, práce s komunitou,“ řekla Helena Urbanová, účastnice workshopu, která pracuje jako terénní pracovník.

A v čem je putovní laboratoř originální? Od jiných divadel liší tím, že studenti začínají pracovními ateliéry. Vybízí k tomu, aby si hráli a s jednotlivými divadelními složkami. Obsah vychází z účastníků samotných, protože způsob, jakým lektoři se studenty pracují, vychází z osobností studentů, jací jsou a co sami do laboratoře přinášejí.

„Hlavním důvodem realizace uměleckých dílen bylo rozvinout dovednosti lidí, kteří buď pracují s nějakou skupinou obyvatel v Ústeckém a Moravskoslezském kraji, nebo mají umělecký základ a chtěli by s nějakou skupinou začít pracovat,“ uvedla vedoucí Projektu Lidé lidem Marta Brichová z British Council. „Dlouhodobým záměrem je totiž využít uměleckých forem, například Komunitního divadla, k rozproudění společenského dialogu a zapojení lidí, kteří se jej obvykle neúčastní,“ dodala.

Putovní laboratoř zároveň chce motivovat a inspirovat ty, kteří mají nebo cítí svůj umělecký potenciál a chtějí se pustit do nových projektů práce s lidmi. 

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je úterý 14. července 2020

Očekáváme v 5:00 11°C

Celá předpověď