Putin v telefonátu s Erdoganem znovu odsoudil útok na Sýrii

foto Ruský prezident Vladimir Putin během návštěvy Turecka.

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes odsoudil útok Spojených států, Francie a Velké Británie na Sýrii jako porušení mezinárodního práva a pravidel OSN. Uvedl to Kreml o telefonickém rozhovoru Putina s jeho tureckým protějškem Recepem Tayyipem Erdoganem. Oba prezidenti podle komuniké hovořili o "vyhrocené situaci" v Sýrii po útoku USA a jejich spojenců.

"Ruský prezident zdůraznil, že akce skupiny západních zemí hrubě porušují Chartu OSN a základní normy a principy mezinárodního práva," uvedl Kreml. "Ruská a turecká strana vycházejí z toho, že ve světle těchto událostí je nezbytné oživit dvoustrannou součinnost, zaměřenou na reálné prosazení procesu politického urovnání v Sýrii," dodal.

Spojené státy, Británie a Francie v noci na dnešek podnikly koordinovaný vojenský úder proti Sýrii v reakci na údajný chemický útok v povstaleckém městě Dúmá u Damašku, který Západ přičítá režimu prezidenta Bašára Asada. Rusko na akci vojensky nereagovalo, rakety nevstoupily do vzdušného prostoru jeho základen v Sýrii.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 5:00 17°C

Celá předpověď