První zářijová sobota patří Dnům otevřených dveří v Terezíně a v Muzeu Olomouckých tvarůžků

foto

Na 4. září přichystalo ministerstvo pro místní rozvoj další dva Dny otevřených dveří. Tentokrát pozveme do Wieserova domu v Terezíně, kde návštěvníci uvidí nádherné a jedinečné vnitřní prostory, a do Muzea Olomouckých tvarůžků. Obě akce jsou zdarma a nabízejí bohatý doprovodný program.

Přijďte se spolu s námi podívat do Wieserova domu v jedinečném Terezíně - nikdy nepokořené pevnosti postavenou císařem Josefem II. k obraně vlasti a ke cti jeho matky Marie Terezie po níž město nese hrdě své jméno. Těšit se jednoznačně můžete na komentovanou prohlídku Wieserova domu, kde uvidíte nádherné a jedinečné vnitřní prostory. Dále na váš čeká komentovaná prohlídka podzemních chodeb pevnosti a možnost návštěvy muzea.

Během celého dne bude v areálu přehlídka historických vojsk včetně střelby z děla. Budete mít také možnost projet se v kočáře taženým koňmi a ty nejmenší jistě potěší projížďka na ponících.

Ve stejný den pro vás máme připravený i Den otevřených dveří v Lošticích, kde v Muzeu Olomouckých tvarůžků nahlédnete a na vlastní kůži zakusíte velký příběh o výrobě jedinečného sýru, proslaveného díky rodu Wesselsů, prvních a dnes jediných výrobců Olomouckých tvarůžků. Během akce budou zdarma zpřístupněny prostory muzea ukazující v moderně pojatých expozicích průřez historií Olomouckých tvarůžků až po současnost. Muzeum nabídne v konkrétních časech komentované prohlídky s možností praktického vyzkoušení si řady procesů výroby tvarůžku.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 24. března 2023

Očekáváme v 19:00 13°C

Celá předpověď