První premiérou Hvězdného léta pod žižkovskou věží bude komedie S pravdou ven

foto Ilustrační foto - Setkání s hereckými osobnostmi z inscenací letošního ročníku Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží, 23. května 2022, Praha. Herečka Máša Málková.

Praha - První premiérou Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží na letní scéně Divadla Kalich dnes bude komedie z prezidentské pracovny s názvem S pravdou ven. Pod hrou je podepsaný francouzský autorský tandem Matthieu Delaporteová a Alexandre de la Patellire, proslavený mimo jiné komedií Jméno. Letošní ročník Hvězdného léta pod žižkovskou věží otevřela 28. června komedie Na útěku s Carmen Mayerovou a Terezou Kostkovou.

Zahajovací premiéra čtvrtého ročníku akce je zároveň prvním titulem dlouhodobé spolupráce, na které se s Rychlým dohodl producent Divadla Kalich Michal Kocourek. Režisérem představení je Rychlého syn Ondřej. "Volba na mého syna Ondřeje není o zametání cestiček otcem, ale viděl jsem jeho skvělé představení Mrk, které zrežíroval v Divadle v Dlouhé. Moc se mi líbilo. Bylo vidět, jak skvěle pracoval se souborem. A tak mě napadlo ho požádat o spolupráci," uvedl Petr Rychlý.

Na letní scéně Divadla Kalich do 7. září naplánovali téměř 60 divadelních představení a koncertů. Diváci uvidí například Ivu Janžurovou, Janu Paulovou s Václavem Vydrou, Petra Čtvrtníčka s Jiřím Lábusem nebo Oldřicha Kaisera.

Vedle komediálních titulů i novinek pořádajícího Divadla Kalich, Komorního divadla Kalich a Divadla Palace program nabídne také tituly Saturnin, Caveman, Můžem i s mužem, Dva nahatý chlapi, Carmen Y Carmen, Hrdý Budžes, jevištní talk show Jana Krause a Honzy Dědka. Své koncerty také odehrají Tomáš Klus, Ondřej Havelka s Melody Makers nebo 4TET. Sobotní dopoledne budou patřit pohádkám.

Druhou letní premiérou Hvězdného léta pod žižkovskou věží bude 12. července společná inscenace Jany Paulové a Václava Vydry Nikdy není pozdě, v níž se představí v šesti rolích. Třetí novinkou v programu je komedie Na útěku. Očekávaná je také obnovená premiéra představení Petra Čtvrtníčka a Jiřího Lábuse Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?, která se uskuteční 9. srpna.

Nepřízeň počasí scénu pod žižkovskou věží neohrozí, protože je letos krytá lehkou střechou chránící diváky před deštěm i slunečními paprsky. Více informací k programu Prima Hvězdného léta se nachází na www.divadlokalich.cz.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je čtvrtek 29. září 2022

Očekáváme v 9:00 11°C

Celá předpověď