První muž Volkswagenu povede osobně i byznys v Číně

foto Ilustrační foto - Elektromobil Volkswagen I.D. Crozz představuje na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem předseda představenstva VW Herbert Diess.

Předseda představenstva koncernu Volkswagen Herbert Diess bude osobně řídit byznys evropské automobilové jedničky na prioritním trhu v Číně. O záměru dozorčí rady informuje deník Handelsblatt. Diess na této pozici vystřídá Jochema Heizmanna, který odchází do penze.

Představenstvo Volkswagenu takto zeštíhlí z osmi na sedm manažerů. S ohledem na velikost čínské ekonomiky dostane Diess k ruce regionálního specialistu, který povede operativní - uvažuje se o Stephanu Wöllensteinovi.

Dozorčí rada odůvodňuje svůj plán důležitostí Číny, která je už je větším odbytištěm vozidel než Spojené státy a generuje Volkswagenu nejvíce zisku vůbec.

Pozorovatelé připomínají, že Diessova moc v podniku výrazně stoupne. Dozorčí rada mu měla předat čínskou agendu už minulý pátek, s ohledem na plnou agendu jejího zasedání bylo oficiální rozhodnutí posunuto na prosinec, píše Handelsblatt.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je úterý 11. srpna 2020

Očekáváme v 23:00 22°C

Celá předpověď