První mládě pandy narozené ve Francii se ukázalo veřejnosti

foto První mládě pandy narozené ve Francii získalo první obdivovatele. Veřejnost měla možnost vidět pětiměsíční pandu, kterou pokřtila první dáma.

Paříž - První pandí mládě narozené ve Francii se ukázalo veřejnosti. Pětiměsíční Yuan Meng se narodil v zoo Beauval ve střední Francii. Podívat se na něj dnes přišlo mnoho zájemců a před klecí se tvořila dlouhá fronta od osmi hodin ráno.

První mládě pandy narozené ve Francii získalo první obdivovatele. Veřejnost měla možnost vidět pětiměsíční pandu, kterou pokřtila první dáma. Yuan Meng přišel na svět díky dohodě s Čínou, která Francii v roce 2012 na deset let zapůjčila jeho rodiče. Ve výběhu se mládě objevilo spolu s matkou asi v deset hodin.

Pečivem, horkou kávovou a kakaem návštěvníky ráno přivítala rodina Delordová, jíž zoo patří.

Ve výběhu byl i otec mláděte Yuan Zi, který nerušeně pojídal bambusové výhonky, zatímco k matce si Yuan Meng chodil pro povzbuzení. Při narození 4. srpna vážil pouhých 142 gramů, dnes už má skoro 11 kilogramů. V prosinci ho do zoo přišla pokřtít první dáma Brigitte Macronová.

První mládě pandy narozené ve Francii získalo první obdivovatele. Veřejnost měla možnost vidět pětiměsíční pandu, kterou pokřtila první dáma. "Necháváme ho do tohoto výběhu vycházet už deset dní, aby si zvykl a abychom ověřili, že mu tady nehrozí žádné nebezpečí. Pandy se lidmi nenechají rušit, neuvědomují si, kolik lidí se na ně přichází podívat," řekl veterinář Baptiste Mulot.

Mezi návštěvníky byla i Delphine ze severní Francie, která přijela se synem Kylianem. "Vyrazili jsme ve čtyři ráno, syn chtěl tu pandu rozhodně vidět. Máme pocit, že jsme svědky významného okamžiku, je to velmi dojemné," řekla Delphine.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 3:00 11°C

Celá předpověď