První liga byla ukončena, do extraligy jdou České Budějovice

foto Ilustrační foto - Brankář Budějovic Milan Klouček se raduje s fanoušky z vítězství.

Praha - První hokejová liga byla kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončena. Do extraligy postoupí České Budějovice, které vyhrály základní část. Rozhodl o tom výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje, který dnes zároveň potvrdil odložení extraligy do 29. března, na němž se ve středu dohodly kluby.

Podobný osud jako první ligu může brzy potkat i nejvyšší soutěž. Stát v úterý zakázal pořádání akcí s účastí více než 100 lidí, což nejsou všechny kluby schopné splnit. Vyhlídky na zmírnění tohoto limitu může už dnes ukončit rozhodnutí vlády, která zvažuje vedle dalších opatření zákaz sportovních akcí s účastí přes deset osob.

K ukončení první ligy sáhl svaz poté, co tento krok ve středu podpořilo sedm z deseti účastníků vyřazovací části soutěže. Motor ovládl základní část se ziskem rekordních 153 bodů o 44 bodů před druhým Přerovem. Extraliga se bude hrát v Českých Budějovicích po sedmi letech.

Výkonný výbor rozhodl rovněž o ukončení play off druhé ligy. O postupujícím do první ligy rozhodnou zápasy tří vítězů skupin Šumperka (skupina Východ), Vrchlabí (Sever) a Kolína (Střed), které začnou v neděli. S okamžitou platností byly ukončeny všechny juniorské, mládežnické i žákovské soutěže řízené svazem.

"Přijaté kroky poznamenají závěrečnou část soutěží, které jsou pro kluby, hráče i fanoušky vyvrcholením celoroční práce a sezony. Jednoznačnou prioritou je však ochrana zdraví všech účastníků utkání, zvlášť v případě nezletilých osob," uvedl svaz v tiskové zprávě.

V úterý se ještě v odehrály bez diváků druhé zápasy předkola extraligy mezi Olomoucí a Zlínem a Hradcem Králové a Karlovými Vary. Uskutečnily se i druhé zápasy předkola první ligy Poruba - Jihlava a Slavia - Třebíč.

Dnes byla předčasně ukončena hokejová sezona ve Švýcarsku. K podobnému kroku se v minulých dnech rozhodli v Německu, Rakousku, na Slovensku, v Norsku a v Polsku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pondělí 30. března 2020

Očekáváme v 17:00 6°C

Celá předpověď