První hokejová liga odstartuje 12. září, Kladno začne v Kadani

foto Radost hokejistů Kladna, druhý zprava Jaromír Jágr.

Praha - Nový ročník první hokejové ligy odstartuje v sobotu 12. září. Kladenský klub, který se s majitelem Jaromírem Jágrem bude snažit o návrat do extraligy, se na úvod představí na ledě Kadaně. O vítězi druhé nejvyšší soutěže, který si vybojuje právo účasti mezi elitou, bude jasno nejdříve ve čtvrtek 22. dubna a nejpozději týden nato.

V devatenáctičlenné první lize se utkají celky nejdříve dvoukolově každý s každým a sehrají 36 utkání. Před druhou částí se rozdělí na desetičlennou lepší a devítičlennou horší skupinu. V první desítce, která bude mít jistou účast v play off, se bude hrát dvoukolově a týmy sehrají dalších 18 zápasů. Ve skupině o 11. až 19. místo půjde při stejném systému o 16 duelů.

Čtyři nejlepší celky z první skupiny postoupí přímo do čtvrtfinále play off. Celky na 5. až 10. místě s nejlepšími dvěma z druhé skupiny budou hrát předkolo na tři vítězné duely. Čtvrtfinále, semifinále i finále bude na čtyři vítězné zápasy.

Nejhorší dva naopak sestoupí přímo do druhé ligy. Celky ze 4. až 7. místa druhé skupiny (celkově na 14. až 17. pozici) budou hrát o udržení systémem play down na dvě kola. Poražený z 2. kola sestoupí také přímo a lepší z 2. kola bude obhajovat účast v baráži s vítězem druhé ligy.

Program 1. kola v sezoně 2020/21 - sobota 12. září:

Poruba - Šumperk, Kadaň - Kladno, Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou, Sokolov - Přerov, Prostějov - Slavia Praha, Kolín - Litoměřice, Vsetín - Chomutov, Havířov - Vrchlabí, Frýdek-Místek - Třebíč.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je sobota 11. července 2020

Očekáváme v 15:00 16°C

Celá předpověď