První elektromobil vyjede z historické továrny Bentley v roce 2025

foto Ilustrační foto -

Také elektromobily s tradičním logem britské luxusní automobilové značky Bentley se budou vyrábět v továrně ve městě Crewe ve Velké Británii.

Tentto výrobní závod vznikl již před druhou světovou válkou a původně se v něm produkovaly letecké motory.

Pro produkci aut s elektrickým pohonem, z nichž první se začne prodávat za tři roky, však v sousedství historických budov vzniknou “na zelené” louce nové objekty s tím nejmodernějším výrobním zařízením.

Přesto ale zdejší dělníci nebudou mít na starost výrobu kompletního vozu, kterým se stane velké SUV. “Nelakované karosérie budou do Crewe přijíždět z německého Hannoveru,” prozradil generální ředitel Bentley Adrian Hallmark.

Právě am se totiž připravuje produkce nového modelu elektrického Audi, s nímž bude elektromobil Bentley sdílet platformu, jejíž název zní Projekt Artemis. Platformu by měla využít také další luxusně zaměřená značka koncernu Volkswagen – tedy Porsche.

Tato informace zapadá do strategie Bentley Beyon 100. Ta byla představena v hrubých obrysech již v roce 2020. Její součástí je rovněž plná elektrifikace všech modelů značky do roku 2030.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je čtvrtek 30. března 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď