První elektrické kombi nabídne Porsche

foto Porsche Taycan Cross Turismo

V nabídce současných elektromobilů převažují modely s karosérií typu SUV, případně se jedná o sedany nebo menší hatchbacky. Nyní na trh vstupuje první elektrické kombi.

Fotogalerie

Model s označením Taycan Cross Turismo vyvinuli specialisté značky Porsche a jak napovídá první slovo v názvu, jedná se o odvozeninu z již nabízeného sedanu Taycan.

Oproti němu díky zvýšenému podvozku získal tento automobil schopnost projet také lehčím terénem. Leckomu se bude také hodit zvětšení prostoru nad hlavou pro cestující na zadních sedačkách díky méně se svažující střeše.

Zavazadlový prostor má objem 446 litrů, v případě sklopení opěradel zadních sedadel se zvětší až na hodnotu 1212 litrů.

V útrobách se nachází stejná technika jako v klasickém Taycanu. To znamená, že se bude nabízet ve verzi Taycan 4 s vvýkonem 280 kW, dále Taycan 4S se 360 kW, Taycan Turbo se 460 kW a konečně Taycan Turbo S. Ten nabídne využití dvou elektromotorů s celkovými 500 kW. Tato nejsilnější verze se rozjede z klidu na stokilometrovou rychlost za 2,9 sekundy a je schopna vyvinout tempo až 250 kilometrů v hodině.

V podlaze ze vždy zabudována vysokonapěťová baterie s kapacitou 93,4 kWh. Dojezd se v závislosti na zvolené výkonové verzi pohybuje od 429 do 456 kilometrů.

Díky využití osmisetvoltové elektrické soustavy je auto schopné velmi rychlého dobíjení. Do baterie může “téci” výkonem až 270 kW. V takovém případě lze baterii z pěti na osmdesát procent kapacity za 22,5 minuty a již za pět minut lze získat dostatek energie pro ujetí dalšího sta kilometrů.

Ceny vozů byly zatím stanoveny pro německý trh a začínají na úrovni 93 635 eur, což je zhruba 2,45 miliónu českých korun.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je neděle 19. září 2021

Očekáváme v 9:00 12°C

Celá předpověď