První díly seriálu Sever v Bílině zhlédlo přes tisíc diváků

foto Předpremiéra seriálu Server za účasti herců Štěpána Benoniho a Aleše Bílíka, režiséra Roberta Sedláčka a kreativního producenta Jana Lekeše se konala 29. srpna 2019 v Letním kině na Bílinské kyselce na Teplicku.

Bílina (Mostecko) - Zaplněné letní kino na Bílinské kyselce ve čtvrtek večer přivítalo tvůrce a protagonisty nového seriálu Roberta Sedláčka Sever. První dva díly šestidílného kriminálního thrilleru v hlavní roli s Jiřím Mádlem viděli obyvatelé v předpremiéře. Někteří si v minisérii inspirované skutečnými událostmi, které se odehrály kolem roku 2010, i zahráli.

Fotogalerie

"Jsem nervózní," přiznal ČTK před projekcí Sedláček. Podle něj by se mnoho lidí mohlo v seriálu poznat. "A to je normální, že když vidíte sám sebe očima druhých, jste vždy zaskočený. Já jsem teď zaskočený počtem návštěvníků," řekl. Kapacita amfiteátru nad lázněmi je 1000 osob, lidé dnes posedávali i na trávě.

Štáb natáčel od prosince minulého roku do letošního května mezi městy Teplice, Bílina a Ústí nad Labem. Symbolem seriálu je skalnatý vrch Bořeň, jehož kouzlo Sedláček, držitel Českého lva a dvou Cen české filmové kritiky, vyzdvihl. "Krajina vstupuje do lidí. Já jsem z Valašska. Lidé i poměry tady na Severu jsou kontrastnější než u nás, světlo i temno jdou ruku v ruce," uvedl.

V prvním díle se diváci seznámili s hlavním hrdinou, který objeví brutálně zavražděnou dívku. Setkává se přitom se svým spolužákem z gymnázia a rozhodne se stát kriminalistou. Chce hrát fair, ale narazí. Kromě hlavní korupční kauzy, která se line celým seriálem, řeší každý díl jeden konkrétní kriminální případ.

Kriminalistického kolegu Jiřího Mádla hraje Štěpán Benoni, který dosud představoval spíše recidivisty. "Jsem spokojený," řekl ČTK po shlédnutí prvního dílu. "Viděl jsem to dnes poprvé a ještě v takové atmosféře s tolika diváky," poznamenal. Jako svého kolegu si herce vybral Mádl. "Mým úkolem bylo přesvědčit Roberta (Sedláčka), že se mnou může pracovat, což je úkol poměrně velký. Nepřeháním, když řeknu, že řada kolegů se pana režiséra kvůli jeho vysokým nárokům bojí," prozradil herec.

V dalších rolích se objeví Eliška Křenková, Roman Luknár, Aleš Bílík, Martin Havelka, Martin Pechlát, Jan Novotný, Pavla Beretová, Martin Myšička, Petra Špalková, Taťjana Medvecká a další. Seriál vstoupí na obrazovky 2. září.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 8. července 2020

Očekáváme v 3:00 14°C

Celá předpověď