První dětská sauna v ČR zahájila provoz

foto Ilustrační foto - Dětská sauna v Aquapalace Praha

Praha - V Čestlicích byla v Aquapalace Praha slavnostně otevřena první dětská sauna v České republice a nová panoramatická sauna. Sauny pokřtil ředitel Aquapalace Praha Ing. Radek Steinhaizl a dívčí skupina 5Angels.

Sportovní komplex v Čestlicích se tak může pochlubit největším Saunovým světem v České republice s již 14 druhy saun, římskými lázněmi, relaxační a venkovní zónou a saunovým barem.

Aquapalace Praha ve spolupráci se Středočeským krajem bude aktivně podporovat plavání dětí z dětských domovů, které mají vstup do aquaparku zdarma.

Dětská sauna v Aquapalace Praha je první saunou v České republice určenou speciálně pro děti. Saunování v této sauně je možné pro děti již od několika týdnů věku. Vhodné je pak pro děti od 3 let v přiměřeně zkrácené době pobytu. Pro děti je doporučená doba saunování v Dětské sauně 5 – 8 minut, pro dospělé 12 minut. Teplota vzduchu v sauně je 65°C a vlhkost vzduchu je 15 %. Sauna připomíná perníkovou chaloupku a děti tak zaujme a láká na první pohled. Uvnitř si děti mohou připadat jako v mořském ráji. Zdi sauny zdobí mořští koníci, chobotnice a další zvířátka.

Saunování dětí je v České republice stále velmi mál rozšířené. Přesto, že v zahraničí je běžné saunování i několikaměsíčních dětí. Aquapalace Praha je první sportovně-relaxační zařízení, které nabízí saunu jen pro děti. Saunování již od ranného věku dítěte pomáhá vybudovat silný imunitní systém. Děti od 3 let se samozřejmě saunují kratší dobu než dospělí, přibližně 5 – 8 minut při nižší teplotě, mladší děti po dobu přiměřeně zkrácenou. „Saunování je důležité provádět pravidelně a to i v letním období. Děti, které jsou zvyklé do sauny chodit s rodiči pravidelně, jsou podle mé zkušenosti méně nemocné,“ říká Ing. Radek Steinhaizl, ředitel Aquapalace Praha a vášnivý milovník saun.

Panoramatická sauna v Saunovém světě Aquapalace Praha přináší spojení krásného výhledu s intenzivním požitkem ze saunování, které má pozitivní účinky na celý organismus i psychiku. Teplota vzduchu v panoramatické sauně dosahuje 75 °C a vlhkost vzduchu 15 %. Doporučená doba pobytu dospělé osoby je 12 minut.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je čtvrtek 17. října 2019

Očekáváme v 1:00 11°C

Celá předpověď