Průzkum: Britové souhlasí s plánem Karla III. na snížení výdajů na monarchii

foto Britský král Karel II. se setkal 17. září 2022 v Londýně s lidmi, kteří čekají ve frontě, aby se rozloučili s královnou Alžbětou II.

Londýn - Více než dvě třetiny obyvatel Británie jsou přesvědčeny, že nový král Karel III. bude dobrým panovníkem. Téměř stejný počet lidí souhlasí s královým plánem na snížení počtu členů královské rodiny aktivních ve veřejném životě a tudíž placených z veřejných prostředků. Ukázal to průzkum institutu pro výzkum veřejného mínění Savanta ComRes, který si objednal bulvární deník Daily Express.

Průzkum také naznačil rostoucí podporu královny manželky Camilly, 58 procent Britů věří, že Camilla bude v roli královské choti vynikat. Naopak usmíření krále se synem Harrym a jeho manželkou Meghan, kteří se odloučili od královských povinností, si přeje pouze necelá třetina dotazovaných.

Dvě třetiny dotazovaných souhlasily s návrhem, že by se počet aktivních členů monarchie zúžil na sedm z aktuálních 11. Vedle královského páru by to byl následník trůnu princ William s manželkou Kate, Alžbětina dcera Anne a její bratr princ Edward s manželkou hraběnkou Sophií.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je středa 28. září 2022

Očekáváme v 21:00 6°C

Celá předpověď