Provoz na trati v Plzni po vykolejení vlaku nebyl obnoven

foto Při posunování prázdného osobního vlaku mezi hlavním nádražím a nádražím Jižní Předměstí vykolejil 25. října 2021 ráno v Plzni podle dosavadních informací jeden vůz. Událost se obešla bez zranění. Vlaky v dálkové i regionální dopravě ale nemohou úsekem projíždět a na několik hodin je nahradily autobusy.

Plzeň - Provoz na trati v Plzni, kde v pondělí při posunování prázdného vlaku vykolejil vůz, byl dnes odpoledne po zhruba 28 hodinách obnoven. Vlaky tam zatím jezdí bez omezení jen po jedné koleji, informovala na twitteru Správa železnic. Podle webu Českých drah mohou vlaky nabrat v úseku zpoždění pět až 15 minut.

"Od 14:12 mohou vlaky jezdit přes Plzeň - Jižní Předměstí po jedné koleji bez omezení. K obnovení provozu i po druhé koleji by mohlo dojít zřejmě už během středy. Po ní bude do provedení finálních oprav po pondělním vykolejení vlaku jízda zatím s omezením," uvedla Správa železnic.

Na místo, kde mezi hlavním nádražím a nádražím Jižní Předměstí v pondělí při posunování vykolejil jeden vůz, České dráhy dnes nad ránem dopravily speciální jeřáb. Vykolejený vůz vrátil na koleje. Poté železničáři soupravu odtáhli do depa.

Při posunování prázdného osobního vlaku mezi hlavním nádražím a nádražím Jižní Předměstí vykolejil 25. října 2021 ráno v Plzni podle dosavadních informací jeden vůz. Událost se obešla bez zranění. Vlaky v dálkové i regionální dopravě ale nemohou úsekem projíždět a na několik hodin je nahradily autobusy. "

Do oprav na poškozené koleji se mohou správci železnic pustit až po odstranění vykolejené soupravy, řekl ráno ČTK mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Podle jeho dřívějšího vyjádření byl poškozen železniční svršek, výhybka a částečně i trakční vedení. Škody odhadla Drážní inspekce na devět milionů korun, z toho osm milionů korun je škoda na vlaku a milion škoda na poškozené trati.

V pondělí ráno při posunování prázdné vlakové soupravy bez cestujících vykolejil podle Správy železnic jeden podvozek ve střední části soupravy. Drážní inspekce uvedla, že souprava byla posunovaná až za návěstidlo určené pro posun.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pátek 28. ledna 2022

Očekáváme v 21:00 1°C

Celá předpověď