Provoz na trati u Teplic se po nehodě částečně obnovil

foto Nedaleko Teplic ve stanici Úpořiny vykolejil 26. září 2020 nákladní vlak naložený uhlím.

Teplice - Na Teplicku se v pondělí po 18:00 částečně obnovil provoz na železniční trati poškozené při sobotním vykolejení vlaku v Úpořinách. ČTK to řekl mluvčí Správy železnic Marek Illiaš. Jezdí se po druhé koleji od Řehlovic, z Úpořin ve směru na Teplice dál jezdí náhradní autobusy. Oprava podle Illiaše potrvá řádově týdny kvůli nevratnému poškození jedné trakční brány.

Fotogalerie

"Provoz byl obnoven provizorně po jedné koleji pro dieselové lokomotivy," uvedl Illiaš. V místě nehody je rychlost snížena na 20 kilometrů v hodině.

"Během úterý se tam budou betonovat nové základy. Beton schne minimálně 14 dnů, použije se rychloschnoucí beton. To nicméně znamená, že ještě několik týdnů tam trakční vedení nebude obnovené, což znamená, že se tam dále bude jezdit nezávislou trakcí, tedy diesely," dodal mluvčí Správy železnice. Ve směru na Teplice by dieselové lokomotivy měly začít jezdit nejdřív ve čtvrtek 1. října.

Škoda na trati je podle odhadu za 30 milionů korun, poškozeny jsou kromě trakčního vedení i stovky pražců a několik výhybek. Za dalších pět milionů je škoda podle prvního odhadu na nákladním vlaku. Souprava naložená uhlím havarovala v sobotu ráno, příčina se zjišťuje. Vykolejilo pět vagonů, z toho tři lehly na bok.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je středa 21. října 2020

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď