Provoz na okruhu zkomplikovala nehoda kamionu, který vezl auta

foto Na Pražském okruhu u Barrandova se 17. března kolem 09:00 převrátil kamion, který převážel osobní auta. Nehoda se obešla bez zranění, zablokovala ale všechny jízdní pruhy.

Praha - Na Pražském okruhu u Barrandova se dnes kolem 09:00 převrátil kamion, který převážel osobní auta. Nehoda se obešla bez zranění, několik hodin ale omezila provoz na dálnici v obou směrech a způsobila dlouhé kolony v okolí. Část převážených vozů vypadla do středových svodidel i do protisměru. Dálnice musela být nejdříve úplně uzavřena, po chvíli mohli řidiči objíždět nehodu odstavným pruhem. Kolem poledne policisté úsek kvůli odklízení havarovaného kamionu znovu uzavřeli a dopravu odkláněli. Až před 15:00 byl provoz plně obnoven.

Na 21. kilometru Pražského okruhu u exitu Jinočany se srazil 17. března ráno kamion s autobusem (na snímku). Hasiči vyprostili zraněného řidiče autobusu, kterého převzala do péče záchranná služba. Přečerpali také naftu z poškozené nádrže nákladního vozidla.

Nehoda se stala před nájezdem na plzeňskou dálnici D5 ve směru od sjezdu z Barrandova. "Část vozidel z návěsu spadla i do protisměru, zásah blokoval všechny jízdní pruhy ve směru na Plzeň. Hasiči zajistili místo nehody proti vzniku požáru a zamezili dalšímu úniku nafty z poškozených nádrží kamionu, který vyprostí specializovaná firma," řekl ČTK mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Už po čtvrté hodině ráno se na Pražském okruhu stala jiná nehoda - u Třebonic se srazil kamion s autobusem. Kamion zůstal zaklíněný na svodidlech, autobus byl na krajnici několik metrů dále. Hasiči vyprostili zraněného řidiče autobusu, kterého převzala do péče záchranná služba. Nikdo další v autobuse necestoval. V nemocnici skončil i řidič nákladního vozu. "Hasiči museli odčerpat asi 250 litrů nafty z poškozené nádrže kamionu a celkově zajistili místo nehody proti vzniku požáru," uvedl Kavka. Nehoda několik hodin blokovala jeden jízdní pruh.

V Praze přes noc napadl sníh a teploty klesly pod nulu. Řidiči musejí dávat pozor na rozbředlý sníh, námrazu či nárazový vítr.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je neděle 23. září 2018

Očekáváme v 7:00 12°C

Celá předpověď