Provoz na koridoru z Rakouska je obnovený po jedné koleji, stál devět hodin

foto Na přejezdu u Moravského Písku na Hodonínsku se srazil osobní vlak s automobilem, 8. prosince 2022. Následně se na stejném přejezdu srazil nákladní vlak s osobou v kolejišti.

Moravský Písek (Hodonínsko) - Provoz vlaků na koridoru mezi Rakouskem a Polskem u Moravského Písku na Hodonínsku je obnovený po jedné traťové koleji, vyplývá z webu Českých drah. Přerušený byl téměř devět hodin. Provoz po jedné traťové koleji potrvá několik týdnů, než bude dokončena oprava poškozené koleje, uvedly České dráhy na twitteru. Provoz přerušily dnes ráno dvě nehody, jeden člověk při nich zemřel. Na trati vznikla škoda kolem 13 milionů korun.

Fotogalerie

Událost se stala kolem 6:30, provoz po jedné traťové koleji byl obnovený v 15:15. "Za místem omezení mohou vlaky navýšit zpoždění asi o pět až deset minut," informovaly České dráhy v případě dálkové dopravy. Podobně mohou být zpožděny i vlaky v regionální dopravě.

Na železničním přejezdu se ráno střetl osobní vlak s osobním vozem, vlak částečně vykolejil. Následně nákladní vlak srazil ženu, která na místě zemřela. Policie okolnosti obou nehod vyšetřuje, mohlo jít o sebevraždu.

"Na lesním železničním přejezdu došlo ke kolizi osobního vozu a osobního vlaku, následně pak ke srážce osoby projíždějícím nákladním vlakem," popsal mluvčí policie Bohumil Malášek. Doplnil, že šlo o dvaačtyřicetiletou ženu. "Jednou z vyšetřovacích verzí je sebevražda. Zjišťujeme okolnosti a příčiny obou nehod a jejich případnou souvislost," řekl Malášek.

Nehody zcela zastavily provoz na mezinárodním koridoru z Rakouska do Polska. České dráhy regionální spoje nahradily autobusovou dopravou mezi Hodonínem a Moravským Pískem. Mezinárodní spoje Polsko - Bohumín - Břeclav - Rakousko jezdily v úseku Břeclav - Přerov a zpět odklonem přes Brno. Spoje mohly dosahovat zpoždění 60 až 90 minut.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pátek 3. února 2023

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď