PROTEXT VIDEO: Výroční konference Rady vlády pro udržitelný rozvoj

foto Konference Rady vlády pro udržitelný rozvoj.

V úterý 4. prosince 2018 se uskuteční výroční konference Rady vlády pro udržitelný rozvoj Fórum udržitelného rozvoje 2018, kterou pořádá Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj a Asociací společenské odpovědnosti. Konferenci budete moci živě sledovat na webových portálech ČTK - www.ceskenoviny.cz, Ministerstva pro místní rozvoj - www.dotaceEU.cz, www.mmr.cz a Strategického rámce ČR 2030 - www.cr2030.cz.

„Fórum pro udržitelný rozvoj je tradičním setkáním odborné veřejnosti a zástupců soukromé sféry, které přináší možnost diskutovat o novinkách i palčivých problémech udržitelného rozvoje a možnostech jejich využití pro rozvoj České republiky. Těší mě, že se nám daří přinášet i zahraničí zkušenosti. Letos budeme mít významného hosta, viceprezidenta Světové banky Mahmouda Mohieldina, který představí možnosti financování udržitelného rozvoje,“ uvedl místopředseda vlády a ministr životního prostředí Richard Brabec, který svým vystoupením zahájí program Fóra udržitelného rozvoje. „Klíčovou politikou, která umožňuje realizovat cíle a významné projekty v oblasti udržitelného rozvoje, je politika soudržnosti prostřednictvím Evropských strukturálních a investičních fondů a v regionech jsou tyto investice a změny vidět,“ doplnila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Letošní ročník konference se pokusí odpovědět na otázky spojené s realizací agendy udržitelného rozvoje v praxi. Pozornost řečníků se zaměří především na problematiku financování Cílů udržitelného rozvoje a na otázku spolupráce aktérů veřejného a soukromého sektoru. Důležitou roli při prosazování principů udržitelného rozvoje v EU hraje politika soudržnosti, i proto Ministerstvo pro místní rozvoj přijalo hostitelskou roli Fóra udržitelného rozvoje.

Videozáznam z konference Rady vlády pro udržitelný rozvoj:

Videostream označený značkou PROTEXT VIDEO není součástí zpravodajského servisu ČTK, jde o komerční prezentaci zadavatele.

V rámci programu vystoupí řada významných řečníků. Vedle Mahmouda Mohieldina to bude například Olga Nebeská, náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Ministerstva pro místní rozvoj, Aleš Chmelař, státní tajemník pro evropské záležitosti Úřadu vlády či Vladislav Smrž, náměstek pro řízení sekce politiky životního prostředí a mezinárodních vztahů Ministerstva životního prostředí. Ze soukromé sféry přijali pozvání řečníci zastupující významné společnosti působící na českém trhu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

0°C

Dnes je středa 8. prosince 2021

Očekáváme v 3:00 -1°C

Celá předpověď