PROTEXT VIDEO: TK o problematice biopotravin na českém trhu

foto

Biopotraviny v Česku i ve světě stále získávají na oblibě, pro řadu lidí jsou biopotraviny synonymem kvalitnějšího a zdravějšího jídla. Tisková konference věnovaná problematice biopotravin na českém trhu představí novou studii na téma ekologického zemědělství, kterou nechal zpracovat řetězec supermarketů Albert. Příběh ekologického zemědělství z mnoha úhlů pohledu si můžete vyslechnout ve čtvrtek 19. září 2019 od 13.00 hodin.

Videostream označený značkou PROTEXT VIDEO není součástí zpravodajského servisu ČTK, jde o komerční prezentaci zadavatele

Češi si na domácím trhu mohou vybírat z poměrně širokého sortimentu biopotravin, jako jsou například mléčné, pečivo, koření, maso, ovoce a zelenina. Nejvíce biopotravin čeští konzumenti nakupují v supermarketech a hypermarketech.

Český trh s biopotravinami je sice jedním z nejvyspělejších mezi zeměmi střední a východní Evropy, avšak stále zaostává za západoevropskými zeměmi. Českého spotřebitele odrazuje relativně vyšší cenová hladina, ale také nedostatečná informovanost.

Na tiskové konferenci pohovoří dodavatelé bio potravin o tom, jak se prosadit v konkurenci konvenčního zemědělství. Zástupci Ministerstva zemědělství představí podporu, kterou poskytují farmářům a producentům, kteří se vydali na cestu pěstování či chovu šetrného k lidskému organismu i ke krajině. A nakonec Albert uvede, jak se jejich úsilí projeví v nabídce pro zákazníka.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je úterý 25. února 2020

Očekáváme v 13:00 10°C

Celá předpověď