Prostory Národního muzea je možné si prohlédnout na internetu

foto Historická budova Národního muzea na Václavském náměstí v Praze.

Praha - Prostory zrekonstruované historické budovy Národního muzea si lze ode dneška prohlédnout prostřednictvím služby Street View v internetových mapách Google. Uživatelé se přitom podívají i do míst, která jsou pro veřejnost nepřístupná, mohou se projít pod známým plejtvákem nebo si v detailu prohlédnout busty a sochy Panteonu Národního muzea. Uvedli to dnes zástupci společnosti Google.

Google pro Street View nasnímal atrium, hlavní vstup, schodiště, nepřístupné 2. patro, Panteon a kupoli. Některé části budovy Národního muzea byly pro technologii Street View nasnímány v noci, virtuální návštěvníci tak uvidí i to, jak vypadá Národní muzeum po soumraku.

Google spustil službu před 15 lety. Prostřednictvím funkce Street View je nyní zmapováno více než 16 milionů km městských center, památek nebo i interiérů významných světových kulturních institucí. Uživatelé si díky ní mohou prohlížet 360stupňové snímky ulic různých měst, ale i přírodních a kulturních památek po celém světě. Mapy Googlu využívá každý měsíc více než miliarda aktivních uživatelů, kteří s nimi každý den najedou přes miliardu kilometrů, uvedli zástupci firmy.

V rámci Česku jsou tak virtuálně zpřístupněny mimo jiné všechny české památky UNESCO, řada hradů a zámků i přírodních krás, ale i trasa Jizerské 50, dnes již zrekonstruovaný byt Jaroslava Foglara v původním stavu nebo Muzeum Járy Cimrmana v Jizerských horách. Mezi nejnavštěvovanější místa na Street View v České republice patří zahrady Pražského hradu, město Český Krumlov nebo centrum Prahy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je úterý 7. července 2020

Očekáváme v 17:00 21°C

Celá předpověď